Tere!

Mina olen Marin. Reisipisikuga nakatusin aastal 2001, mil osalesin rattamatkal Iirimaal. See oli minu esimene pikem reis. Enne seda olin käinud Rootsis ja klassireisil St Petersburgis.

Marin Reisivõlur
Mina olen Marin

Olin reisimisest ammu unistanud ja lõpuks oli mul see võimalus. Sellest reisist sai alguse ka minu jalgratta armastus, kuigi esimese hooga ehmatas täiesti ära, et polnudki jalgsimatk nagu meie arvasime. Mul ei olnud jalgratastki! Õnneks sain vennalt laenata ja ratas oli korralik. Kui oleks mingi kehvem ratas sattunud, siis kardan, et oleks see jäänud minu viimaseks rattamatkaks.

Õnneks järgnesid rattamatkad Korfu saarele Kreekas ning Sitsiiliasse ja Sardiiniasse Itaalias. Neid ühendab minu armastus saarte vastu, sest olen ise Hiiumaalt.

Rattamatk Korfule
Selline retropilt rattamatkalt Korful 2004

Esimene reis väljapoolt Euroopat

Minu esimene reis väljapoole Euroopat oli 2007.a Indiasse. Tagantjärgi huvitav valik esimeseks reisiks Euroopast välja ja kultuurišokk oli suur, aga õnneks väga meeldis. India reis õpetas aktsepteerima maid ja inimesi nii nagu nad on. Nemad ei pea end minu järgi muutma, vaid mina kohanema nendega. Samuti tasub keskenduda positiivsele. Jah kitsal tänaval vastu tulnud lehm ehmatas (hüppasin ruttu kitsasse ukseaukku eest ära), vihm pani sõna otseses mõttes sita tänavatel voolama, prügi oli kõikjal ja elektrijuhtmed nagu haraka pesad. Kuidas sealt elektrit sai ja midagi hullu ei juhtunudki on siiani minu jaoks üllatus.

Esimene reis väljaspool Euroopat võiks olla veidi turistikam kui India
India on väga värviline vastuolude maa

Senine pikim reis

Peale kahte aastat Austraalias working holiday viisaga töötamist ja seiklemist – Austraalia on väga väga suur ja igasse osariiki ei jõudnud, kindlasti peab tagasi minema – tulin koju tagasi läbi Aasia. Asub see ju Austraaliale mugavalt lähedal. Seiklesin iirlanna Rachaeliga kokku 10 nädalat: Kuala Lumpur, Tai, Laos, Kambodža ja Vietnam.

Uluru on aborigeenide püha mägi
Meeldejäävaim matk Austraaliast: Uluru

USA, Nepaal ja Peruu

Kes kord reisipisikuga on nakatunud, see sellest enam nii lihtsalt lahti ei saa.

Kaugematest kohtadest olen veel käinud USA-s, Nepaalis (matk Everesti baaslaagrisse) ja Peruus. Viimasel ajal olen piirdunud Euroopaga (kui Madeira lugeda ka ikka Euroopa osaks:)), sest ehitame maja. Vahetult enne koroonat otsustasime teha reisimises pausi seoses maja ehitamisega. Kartsin, et see saab olema mulle raske, aga selles osas tuli koroona appi – ei saanudki ju kuhugi reisida.

Nepaali matk Everesti baaslaagrisse
Üks ägedamaid reise seni: matk Everesti baaslaagrisse

Selle aasta reisiplaanid

Alles nüüd on plaanis taas reisida. Mai alguses lendame Veneetsiasse oma 5.pulma-aastapäeva tähistama ja sügisel suve pikendamise reisile taas Kreekasse. Õnneks neil saari jagub!

Oled oodatud kaasa minu reisidele, aga lugema ka minu sõprade-tuttavate soovituse nende kodukohtade Top 10 vaatamisväärsuste kohta.

Reisipäevik aitab reisi ette valmistada, nautida ja pärast meenutada
Reisipäevik on parim reisikaaslane

Parim reisikaaslane on reisipäevik

Minu enda vajadusest tekkis reisipäevik, sest reisi ettevalmistades olid mul alati märkmed igal pool laiali. Isegi siis, kui üritasin ühte märkmikku neid kokku kirjutada, oli järgmiseks korraks ikka märkmik kadunud ja tuli järgmisse kohta märkmeid teha.

Reisipäevikus on ruumi 14-päevase reisi jaoks, aga võid vabalt mahutada sinna ka enamat. Kogu reisiks vajalik info on ühes kohas ning sa ei pea kartma, et mida olulist jääb kirja panemata või kaasa võtmata.

Loe reisipäevikust lähemalt siit.

Reisivõluri lugu Lisatulu podcastis

Käisin Kristi Saare Lisatulu podcastis Reisivõluri lugu jagamas. Head kuulamist!