Toskaana ongi nii imeline nagu piltidelt tundub

Mmmmmm nagu …

näiteks Milaano! 🙂

Viimasel ajal on juhtunud reisi sihtkohaks M-iga algavad kohad – Madeira, Malta … ja nüüd tekkis mõte, et järgmiseks reisi sihtkohaks võiks olla Toskaana, kuhu saab Milaano kaudu:) Ning Milaanosse saab Tallinnast otselennuga!
Milano kuulus katedraal
Milaano imeline katedraal
Milaanoga olid mul pikalt imelikud lood, nimelt olin ainult lennujaamas ja rongijaamas käinud:) Esimest korda lendasin Milaanosse juba 2003.a (Stockholm Skavsta kaudu Ryanairiga), et kohtuda Mercedesega alustamaks meie esimest enda korraldatud reisi. Kohtusime rongijaamas õhtul, ööbisime Milaanos ja järgmisel päeval sõitsime juba rendiautoga edasi Toskaanaga tutvuma:) Milaano jäi külastamata seetõttu, et peamine vaatamisväärsus katedraal oli tellingutes.

Järgmine kord sattusime Milaanosse ootamatult, kui Sitsiilias rattamatkal olles jäi meie buss Korsikale rahutuste tõttu kinni ja pidime koju saamiseks Milaanost hoopis lendama. Siis polnud Milaano külastamiseks lihtsalt aega.Milaanot külastasin lõpuks 3 aastat tagasi ja ka siis vaid korraks – tahtsin katedraali näha (ja pilti teha, vt üleval:)). Olin teel Milaanost Rooma (tenniseturniirile) ning mul oli täpselt nii palju aega, et metroost nina välja pista, korraks katedraali vaadata ja kaks pilti teha ning kohe metroosse tagasi, et rongi peale tormata:)

Katedraal on aga imeline!

Toskaana ongi nii imeline nagu piltidelt tundub
Imeline Toskaana, www.discovertuscany.com

Nagu põgusalt mainitud, siis esimesel enda korraldatud reisil (ja esimesel Itaalia reisil) sai külastatud Toskaanat. See jättis uskumatu mulje. Ongi täpselt nii ilus nagu pildil ja veelgi lahedam!

Juba 15 aastat on möödas ja meeles on peamiselt sellised vaated nagu pildil ning keerutavad väikesed teed mägedes, sest valisime kui vähegi aega oli kiirteede (mis ka tasulised) asemel väiksemaid teid, et vaateid nautida.

Kuigi ma tavaliselt samasse kohta uuesti ei lähe, sest nii palju uusi kohti on, mida avastada, siis Toskaanasse tahaks tagasi. Sest see on imeline! Ja nii paljud paigad jäid ju esimesel korral avastamata, sh nt San Marino:)

Soovitan Toskaanat soojalt (et mitte öelda kuumalt)!!!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga