Unistused täituvad

Unistada tasub …. sest see on mõnus ja sellest võib üsna kergesti saada eesmärk…. aga ka sellepärast, et vahest unistused täituvad üsna ootamatult!

Kaks kuud tagasi kirjutades blogipostitust Toskaanast, olin täiesti kindel, et lähiajal ei reisi ning postitus oli lugejatee ideeks, kuhu reisida jätkuna varasemale postitusele suve pikendamise teemal.

Kaks kuud hiljem oleme kohe-kohe Toskaanasse reisimas!!!

Itaaliasse reisin ikka ja jälle, kuigi tavaliselt eelistan mitu korda samasse kohta mitte reisida
Itaalia kutsub taas

Kuidas nii?

Mõte Toskaana reisist ei tahtnud mind peale blogipostitust lahti lasta. Mõtlesin, et vaatan niisama huvi pärast kui palju lennukipiletid maksaksid. Ja avastasin, et EasyJetiga saab otselennuga Tallinnast Milaanosse 125 euroga (septembris nädalane reis). Panin ruttu lehekülje kinni, kuid nii soodsa hinna unustamine pole sama lihtne, kui arvutis lehekülje sulgemine.

Meenus, kuidas esimest korda 15 aastat tagasi Itaalias käies oli odav otselend samaväärne unistusega reisist kuule. Läksin kõigepealt laevaga Rootsi, seal bussiga Skavsta lennujaama, mis tundus asuvad pärapõrgus ning minu üllatuseks oli lennukil veel vahepeal vahemaandumine kusagil (see ei meenu kahjuks, kus see võis olla) – minu esimene kogemus odavlennufirmaga. Õnneks on ajad muutunud!

Natuke aega läks mööda ja mõtlesin, et vaataks kui palju autorent ja öömajad maksma läheks. Jälle soodsad hinnad. Autorent Milaano lennujaamast kõigest natuke üle 100 euro ja Toskaanas suurepärane valik öömaju igas hinnaklassis.

Justkui narrimiseks tuletas Facebook meelde viimast Itaalia reisi:

Nagu kiuste tuletas Facebook viimast Itaalia reisi meelde
Veidi pilvine Capri

Kui soov on suur, siis tuleb igasuguseid ideid, kuidas lahendus leida. Leidsin ka põhjenduse reisile minekuks – pereliikmete juubeli puhul ehk kinkide asemel. Põhimõtteliselt tähistame kõigi nelja reisiselli sünnipäeva selle reisiga.

Kui lennukipileteid ostma hakkasin, selgus, et nendeks kuupäevadeks olid hinnad oluliselt tõusnud, aga muutes reisi alguse ja lõpu teisipäevaks, saime piletid veelgi odavamalt – 80 euroga!

See näitab, kui oluline on hinna osas võimalus olla ajaliselt paindlik. Hind on ainult käsipagasiga, kuid nädalaseks reisiks piisab käsipagasist ilusti.

Enne reisi on kinni pandud ka öömajad – enamus puhkusest ehk 5 ööd villas, esimene öö Firenzes ja viimane öö lennujaama hotellis. Ööbimised kokku 156 eurot inimene.

Öömajade kriteeriumid olid erinevad, ainult üheks ööks oli peamine kriteerium asukoht ja hind, villas aga soovisime piisavalt ruumi ja mugavusi, kuid hind oli samuti oluline. Vastavalt enda soovidele reisi organiseerimise võlu ongi see, et määrad kõige olulisemad kriteeriumid ning tänu sellele tulebki reis täpselt selline nagu soovid.

See kuulus viltune torn ootab mind taas
Pisa tornis jäi esimesel korral üleval käimata
Transpordi osas otsustasime, et ei võta kohe rendiautot, vaid rendiauto võtame villa lähedalt kohapeal ringi vaatamiseks ning kasutame ka ühistransporti. Ostetud on rongipiletid Milano-Firenze-Arezzo (sealt rendime auto) ning sama marsruut tagasi. Kokku rongipiletid 65,57€ inimene.
reisikulud on alati mugavalt käepärast, kui kirjutad need reisipäevikusse
Reisi kulud pane kirja Reisivõluri reisipäevikusse

Autorent 5-päevaks 112€ ehk 28€ inimene – seepärast on kõige soodsam reisida neljakesi.

Ehk nädalane reis Itaalias lennuki- ja rongipiletid, autorent ning öömajad kokku 328,52€ inimene!

Kohapeal lisanduvad bensiin, lennujaama bussipilet (8€ inimene üks suund), toit ja vaatamisväärsused.

Ciao!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga