Kui sinu lemmikkohta Hispaanias ei olnud esimese viie koha hulgas, siis ehk on see järgmise viie hulgas:) Hispaanias toredaid kohti juba jagub.
Alhambra, Granada

6. Baleares (Baleaarid)

Saared on kõik väga erinevad. Mallorca on väga ilus ning seal on palju kultuuri, ilusaid randu ja hea ööelu. Ibizal on samuti väga ilusad rannad ning sealne ööelu on üks intensiivsemaid ja kuulsamaid maailmas. Menorcal on ilus rannikumaastik ning on rahulikum.

Mallorca

7. Andalucía (Andaluusia)

Andaluusias on samuti väga head rannad, kuid seal on samuti toredaid linnu, mis ei asu mere ääres: Córdoba (ilus kesklinn ja suurepärane maailmakuulus mošee; samuti kuulus toidu poolest, proovi kohalike toite: salmorejo, flamenquines ir berenjenas a la miel), Sevilla (linna keskus on väga kuulus, sest Game of Thrones (Troonide mäng) filmiti el Alcazaris, kuid ka katedral ja la Giralda on väärt külastamist) ja Granada (la Alhambra muidugi, aga seal on ka suurepärane ööelu tudengite tõttu ning samuti on tore, et seal antakse iga joogiga tasuta toitu). Andaluusia on ka flamenco sünnikoht.

Cordoba, Andaluusias

8. Pirineos (Püreneed)

Suurepärased mäed, kus asuvad imelised rahvuspargid, nt Ordesa või Aiguestortes. Suusatamisel on siin oluline roll. Irati vihmamets on eriline koht nagu ka Boi org, kus on mitmed romaani kirikud ja ilus maastik.

https://www.cntraveler.com/galleries/2016-04-05/why-you-should-go-to-the-
https://www.hikepyrenees.co.uk/the-pyrenees/walking-ordesa-national-park/

9. Camino De Santiago

Traditsiooniline ja ajalooline tee, mis viib Roncesvalles`ist (Püreneedes) Santiago de Compostelasse. Selle võib läbida, kas jalgsi, rattaga või mõne muu vahendiga. Seda läbivad paljud inimesed üle maailma ning see on hea võimalus kohata uusi inimesi. Teel saab nautida ilusaid vaateid, maastike ja linnu nagu Burgos, Logroño, Najera, Lugo ning tee lõpeb suurepärases Santiagos, mis on imeline oma ehitiste, ööelu ja toidu poolest (väga head mereannid).

10. Las fallas de Valencia (festival)

Valencia ei ole kuulus ainult paella poolest, seal on ka teisi häid asju süüa (fideuá), süüa (horchata) ja näha: katedraal, la Lonja, museo de las artes y las ciencias (kunsti- ja teadusmuuseum). See on oluline sihtkoht ka Fallase festivali pärast, kus põletatakse asju. See on fantastiline!

Need on Mercedese soovitused, milliseid kohti võiks Hispaanias kindlasti külastada. Suur tänu, Mercedes! Nagu näha on Hispaanias väga palju imelisi kohti, sööke, tegevusi ning minu arvates ka ilus keel ja sõbralikud inimesed.