On aeg teada saada, mida veel on Nepaalil pakkuda:)

6. Lumbini

Lumbinit kutsutakse Nepaali uhkuseks, sest see on Buddha sünnikoht. Peamine koht, mida külastada ongi koht, kus Buddha sündis – Maya Devi tempel. See on ajalooliselt ja kultuuriliselt oluline koht, mis on budistide jaoks usuliselt oluline. Ashoka sammas väidetakse olevat tõestuseks Buddha sünni kohta. Lumbinis on palju erinevaid templeid ja religioosseid kogukondi, mis on suurepärane kogemus ning annab infot Buddha ajaloo kohta. Maailma rahu pagooda (Shanti stupa) on samuti üks kohalike vaatamisväärsusi. Siin asub ka igavese rahu tuli, mis kunagi ei kustu.

7. Tilicho järv

Tilicho järv asub maapiirkonnas 4919 m kõrgusel Annapurna piirkonnas. Vahest kutsutakse seda maailma kõrgeimal asuvaks sellise suurusega järveks, kuigi nii Nepaalis kui Tiibetis on kõrgemal asuvaid järvi (ka suuremaid). See on ühe kõige populaarsema Annapurna lisamatka sihtkohti, mis pakub imelisi vaateid, looduse ilu, kultuuri- ja traditsioonilisi väärtusi, rabavaid koski ja ojasid ning huvipakkuvat loomastikku ja taimestikku.

Tilicho järv pakub imelist vaadet Himaalaja mäestiku peegeldusest selles külmas kliimas. Sellesse järve koguneb ümbritsevate mägede liustike sulavesi. Tilicho järvel on ka religioosne tähtsus, sest seda on mainitud Hindude põhas raamatus Ramayanas. Matkarada viib alla Muktinath templi juurde, millel on iseäralik võlu ja usuline tähtsus.

8. Ghorepani Poon Hill

See on samuti matk Annapurna piirkonnas, mis algab Pokharast ning viib 3210 m kõrguseni pakkudes imelisi vaateid mägedele ja kaunist loodust. Matkal näeb kohalike külasid, mis on kuulsad oma ilu poolest - Ghorepani, Ulleri ja Ghandruk, ning külasid, mis kuulsad oma kultuuri poolest – Magar ja Gurung. Ghorepani Poon Hill on tuntud suurepärase vaate poolest päikesetõusu ajal enam kui 8000 m kõrgustele mägedele – Annapurna ja Dhaulagiri. Ainuüksi see vaade on seda väärt, et see retk ette võtta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Poon_Hill#/media/File:Poon_hill_sunrise.jpg

9. Manaslu baaslaager

Manaslu on maailma kõrguselt kaheksas mägi kõrgusega 8163m. Matk pakub imelisi vaateid tipudele Manaslu liustiku ääres ning teeb ringi ümber Manaslu mäe. See maapiirkond pakub rikkalikult budismi ja Tiibeti kultuuri, erinevaid usukogukondi ning traditsioone. Siin on palju erinevaid kultuurilisi ja traditsioonilisi vaatamisväärsusi. Matk läheb mööda Burhi Gandaki jõge ning on matkajatele avatud alates 1991.a.

https://www.amazingnepaltrek.com

10. Gosaikunda järv

Gosaikunda järv on veel üks imeline koht Nepaalis ning see asub 4610m kõrgusel. Järv asub populaarses Langtangi rahvuspargis, mis on ka ise külastamist väärt pakkudes laia valikut rohelust. Gosaikunda järvel on suur usuline tähtsus, sest sellele viidatakse paljudes hindu skulptuurides. Dhunche-Helambu trek viib selle järveni, mis on enamasti lumest ümbritsetud. Järv on külmunud pool aastast pakkudes imelisi vaateid. Matk siia pakub põnevaid väljakutseid ja on ka ise eriline kogemus.

https://www.amazingnepaltrek.com

Ja ongi läbi saanud meie väikene ringreis Nepaalis. Loodan, et saite siit inspiratsiooni ja mõtteid reisideks:) Minul tekkis vastupandamatu soov Nepaali tagasi minna, sest nii paljud imelised kohad on veel käimata!