Shin on juba soovitanud nii palju imelisi kohti, kuid pool on veel siia blogisse kirja panemata!:)

6. Hokkaido (including Furano)

Jaapani neljast suurest saarest on Hokkaido suuruselt teine, kõige põhja-poolsem ja võrreldes teistega vähem linnastunud. Tema puutumatu loodus meelitab kohale looduse sõbrad, aga ka suusatajad talvel. Hokkaido suurim linn on Sapporo, mis on vaid 4h rongisõidu kauguselt Tokyost. Rongisõit viib läbi Seikani tunneli, mis on maailma pikim (23,3 km) veealune tunnel.

Nagu mujalgi Jaapanis on siin palju soojaveeallikaid (Onsen baths) - eriti  Noboribetsu piirkonnas ja geisreid, aga ka vähemalt 5 vulkaani. 

Furano on tuntud oma imeliste maastike poolest. Eriti ilus on see juulis, kui lavendlid õitsevad. Järgmisel pildil olev Buddha on peidus koopas (klõpsa lingil).
 
Parim aeg külastamiseks: suvi, talv - talispordiks

Rohkem infot:  https://www.travelnation.co.uk/blog/20-amazing-things-to-do-in-hokkaido-japan 

7. Shimanami Kaidou

Shimanami Kaido on 60 km pikkune tasuline tee, mis ühendab Jaapani suurima saare Honshu Shikoku saarega, läbides oma teel kuus väikest saart Seto sisemeres. Jalgrattatee on 70 km pikkune, kuid ilma eriliste tõusudeta ning seetõttu keskmisele ratturile ühe päeva reis.

Teel saab nautida ilusat maastikku ja vaateid saarte väikestes linnades ning merele. Jalgratta saab rentida mitmetes kohtades ning kui ära väsid, saab ratta jätta järgmisse punkti ning edasi minna bussiga.


Parim aeg külastamiseks: kevadest sügiseni

Rohkem infot: https://www.japan-guide.com/e/e3478.html

8. Kanazawa

Kanazawa vaieldamatu peamine vaatamisväärsus on Kenrokuen, üks ilusaimaid Jaapani aedu ning paljude arvates lausa ilusaim. Linn pääses teise maailmasõja aegse pommitamise käigus hävitamisest ning tänu sellele on vanalinn osaliselt üsna hästi säilinud nt Nagamachi samurai piirkond ning chaya lõbustuspiirkond.


Parim aeg külastamiseks: talv, kevad, sügis

Rohkem infot:  https://www.japan-guide.com/e/e2167.html

9. Mount Fuji

Mount Fuji on Jaapani kõrgeim mägi (3776 m) ning aktiivne vulkaan (viimati purskas 1707), mis on peaaegu perfektselt koonusekujuline ning selge ilmaga on seda näha nii Tokyost kui Yokohamast.

Teine võimalus
 Mount Fujit näha on rongisõidul Tokyo ja Osaka vahel. Kui sõita shinkanseniga Tokyost Osaka suunas, näeb parimat vaadet mäele umbes 40-45 minutit peale sõidu algust paremat kätt Shin-Fuji Stationi ümbruses.


Nähtavus on külmemal ajal parem kui suvel, samuti varahommikul ja hilisõhtul. Päevasel ajal on mägi tihti pilvedesse mähitud. Et Mount Fujit rahulikult nautida ümbritsetuna ilusast maastikust, mine Fuji Five Lake (Fujigoko) piirkonda, mis asub mäe põhja küljel või lähedal asuvasse kuumaveeallika kohta Hakones. Mount Fujile saab ametlikult matkata juulist septembri alguseni ning selleks on mitu erinevat matkarada.


Parim aeg külastamiseks: suvi ja sügis

Rohkem infot: https://www.japan-guide.com/e/e2172.html 

Mount Fuji tippu matkamine:  https://www.japan-guide.com/e/e6901.html 

10. Tokyo

Tokyo on Jaapani pealinn ning suurim linn (koos eeslinnadega), mis pakub lõputuna näivaid valikuid ostlemiseks, lõbutsemiseks ning kultuuri ja toidu nautimiseks. Linna ajalugu saab nautida Asakusa linnaosas ning mitmes suurepärases muuseumis, ajaloolises templis ja aias. Üllatuslikult pakub Tokyo ka mitmeid atraktiivseid rohealasid nii linna keskel kui ka suhteliselt lühikese rongisõidu kaugusel äärelinnas.


Tokyo Skytree on 634 m kõrgune torn kahe vaateplatvormiga, kust avanevad imelised vaated Tokyole. Kaks kinnist vaateplatvormi asuvad kõrgustel 250 ja 450 m, olles sellega kõrgeimad vaateplatvormid Jaapanis ja ühed kõrgeimad maailmas. Torni all asub suur ostukompleks koos akvaariumiga.
 

Parim aeg külastamiseks: aastaringselt

Rohkem infot: https://www.japan-guide.com/e/e2164.html 
https://www.gotokyo.org/en/index.html 

Ja sellega ongi Jaapanile vastavalt Shini soovitustele tiir peale tehtud:)

Loodetavasti nautisite neid postitusi, minul oli väga põnev ning tekkis veelgi suurem soov Jaapanisse minna!


Lõpetuseks sõna Shinile:
ようこそ日本へ Yokoso Japan
- mis tähendab Tere tulemast Jaapanisse!