Facebooki küsitluse teises voorus võitis Alaska kindlalt Veneetsiat unistuste reisi sihtkohana. Erinevalt Veneetsiast ei ole ma Alaskal käinud ning seetõttu on eriti põnev sinna reisi planeerima asuda:)

www.alaskacollection.com

Millest alustada?

Kõigepealt tuleks välja uurida, millal minna? Sellele küsimusele vastuse leidmisel vaatasin Lonely Planetit ning samuti aitas sõber Google.

Infot on võimalik väga palju leida, kuid sellele ei tasu ka liiga palju aega kulutada. Umbes poole tunniga sai selgeks, et ilmselt oleks kõige mõistlikum plaanida reis juulikuusse. Siis on Alaskal kõige soojem - 10-18 kraadi:) 

alaskaadventureunlimited.com

Juulikuu kasuks räägib ka fakt, et siis on lõhede aeg ning karud püüavad neid jõgedes (vt pilti). Turismihooaeg algab Alaskal maikuu keskel ning mais on kõige vähem sademeid (25%), kuid tundra sulab alles juuni lõpuks. Suve jooksul vihma tõenäosus kasvab ning augusti lõpuks on see u 50%.

Septembrikuus näeb virmalisi, kuid siis hakkab ka juba jahedaks minema (5-12). Seega see kord jäävad virmalised mõnda teist sihtkohta ootama.

Alaska puhul tuuakse eraldi välja, kui palju on seal suvel päevavalgust, kuid meile on see üsna tavaline nähtus ja see ei tohiks üllatada. Rootsis õppides mujalt pärit üliõpilased (nt Aasiast) olid küll väga hädas, et ei saanud magada, kui nii valge oli...

www.visittheusa.co.uk/state/alaska

Vaalu saab Alaskal vaatama minna juunist septembrini ning kes väga sääski kardab, peaks reisi planeerima mitte enne juuli lõppu, mil öökülmade tõttu neid enam ei ole. Kuid, kuna Alaska soojusega just nagunii ei hiilga, siis katsuks oma reisiga mitte liiga hilja peale jääda.

Seega, vaatan lennukipileteid juulikuusse ja pigem mitte viimasele nädalale. Hea on jätta piisavalt suur ajavahemik, sest seda rohkem on võimalus soodsamaid piletiteid leida.