Kindlustus on asi, mis võib ununeda, samuti võib tunduda, et sellelt saab kokku hoida. Reisides on kindlustus siiski enamasti vajalik, eriti omal käel reisides. Seetõttu soovitame kindlasti reisikindlustuse teha.

pilt: express.co.uk

Kui reisitakse mitmeid kordi aastas, siis tasub kaaluda ka aastase reisikindlustuse võimalust. Seda pakuvad nt pangad (koos krediitkaardiga, kuldklientidele), tasub kindlasti uurida ja pakkumist küsida.

Teine oluline aspekt on, et kindlustus tasub teha koheselt peale lennukipiletite ostmist, eriti kui piletid on ostetud kaugele ning lende on mitmeid. Sest võib juhtuda, et lennufirma muudab lendude aega ning seetõttu ei jõua näiteks jätkulennule. Juhul, kui piletid ei ole ostetud koos samalt lennufirmalt, ei vastuta lennufirma selle eest, et te ei jõua oma järgmisele lennule. Siin on abiks kindlustus.

Kindlasti tasub hoolega vaadata ka kindlustustingimusi ning mõelda läbi, kui suurt kaitset ja mille vastu on vaja. Ühel rattamatkal varastati nt meie seltskonnast osadel keskväljakule parki lukustatud rattad. Me ei tulnud selle pealegi, et oli siesta aeg ning seetõttu väga vaikne, inimesi ei liikunud ja vargad said rahulikult tegutseda. Poolel seltskonnal tuli leida teine transpordi vahend ülejäänud reisi ajaks.

Kindlustus ei ole kindlasti mingi imevahend, tuleb olla väga hoolas, et ei saaks teid hooletuses süüdistada (nt et jätad ratta lukustamata vms). Samuti tuleb olla valmis selleks, et kindlustused enamasti ei taha väga maksta (minu kogemuse kohaselt). 

Minu esimene kindlustusjuhtum oli väga lihtne ja meeldiv. Nimelt jäi minu kott Berliini lennuväljal lennukist maha ning see toimetati mulle töö juurde järgmisel päeval. Õnneks oli tegemist kojulennuga ning soetasin endale vaid mõned olulised asjad (a la puudri, et tööle saaks minna ja šampooni), st arvasin, et ei tasu liiale minna ja shoppama kukkuda, aga vajalikud asjad siiski ostsin. Tööle oli vaja minna järgmisel päeval ning kunagi ju ei tea, millal kott järgi jõuab. Tol korral ei olnud ka kindlustusel pretensioone ning kõik sujus, sain oma pisikese hüvitise ja järgmisel päeval ka seljakoti.

Edasi ei ole nii sujuvalt enam kahjuks läinud, kuid sellest hoolimata teen tavaliselt kindlustuse (hetkel meil elukaaslasega aastane reisikindlustus), va nt reisil Soome või Rootsi, kuid sellisel juhul olen ka riskidest teadlik. Kui lennupilet on vaja muuta ja lennufirma seda ei nõustu tegema, siis maksangi ise uue pileti kinni. Nt jäime Islandi lennukilt koju tulles enda eksimuse tõttu maha ning pidime ise uued lennukipiletid ostma. Kindlustus küll oli, kuid enda eksimust ei kompenseeri keegi. Ja uued piletid on palju kallimad, kui varem ostetud (meil olid veel eriti soodsalt saadud lennukipiletid).

On olnud ka positiivseid juhtumeid, nt olin üks kord peaaegu Ateenas lennukist maha jäämas, sest metrood lihtsalt ei tulnud! Jõudsin joostes siiski lennuki peale, kuid olin enam kui kindel, et kohver jääb kindlasti lennukist maha. Istun mina lennukis ja vaatan aknast välja, kui korraga näen, et see väike kohvreid vedav auto kihutab lennuki juurde, minu kohver uhkes üksinduses kaasas.... See oli täiesti ootamatu!:) Ja veel Ateenas... stereotüübi kohaselt kui lõunaeurooplased küll ei viitsi end liigutada ja veel ekstra...

Reisides tuleb aga ootamatusteks valmis olla nii endast sõltuvateks, kui ka neiks, mida ei saa kontrollida.