On aeg järgmiseks postituseks sarjas "Kohalik soovitab" ning see kord reisime Jaapanist Austraaliasse ning täpsemalt ühte parimasse kohta, mida kindlasti peaks Austraalias külastama - Great Ocean Road.

1. Point Addis

Kohe Great Oceani alguses on Campbelli lemmikrand. Klassikaline kõrge pankrannik ja valge liiv koos igale tasemele sobiva surfimise võimalusega. Selles imelises kohas võiks kindlasti veeta terve päeva. Paki kõik vajalik kaasa, sest sa ei taha siit lahkuda!

https://www.pbase.com/rangeviewobservatory/image/162824184

2. Moggs Creek Picnic Ground

Tallawalla Campsite on lähedal asuv suurepärane koht, kus telkida. Moggs Creek piknikualalt algab lühike, kuid imeline matkarada Ocean track. Ainult 4,5 km pikkune, kuid see-eest on sellel matkarajal palju trepiastmeid. Ühesuunaline matkarada läheb ülesmäge kuni jõuab 2,2 km pärast Eastern View vaateplatvormile ning Lorne`i suunas. Isegi sellisel imelisel rannikul on raske leida muljetavaldavamat matkarada.

https://goinferalonedayatatime.blogspot.com/2019/03/moggs-creek-circuit-great-otway.html

Õnnestus ka endal seal üks kord käia:)

Rohkem infot:  https://www.gorcc.com.au/coastal-reserves/aireys-inlet-reserves/moggs-creek/

3. Lorne kosed

Austraaliaga seostuvad esimese asjana imelised rannad ning Lorne ei ole siin erandiks. Rannaäärne paradiis Lorne on kuulus oma ilusa kaitstud lahe ja peresõbralike lainete poolest. Kuid, kes soovib seigelda, leiab siit matkaradade võrgustiku küngaste vahel, mis asuvad vaid 5 km asulast ning lõppevad kõik mõne kose juures. Võta infokeskusest kaart koskede kohta, et otsustada mitut neist vaatama minna. Campbelli rekordiks on ühe korraga 7 koske, kokku 27 km. Kui sul on mugavad jalatsid ning piisavalt toitu ja vett kaasas, on võimalik ühe päevaga käia 11 kose juures. Kindlasti ära jäta käimata Lower Kalimna juures.

4. Grillimine Wye jõe ääres

Campbellile meeldivad lihtsad asjad elus ning üks mõnusamaid asju on grillida Wye jõe ääres. Grilli ja piknikuala on Great Ocean Roadi ja ranna vahel ning kaitstud tuule eest põõsastikuga. Vaade on otse rannikule ja rannale. Grilliala on tasuta ning seetõttu võib tipphooajal seal palju rahvast olla, kuid see on nauditav aastaringselt.

https://www.travelvictoria.com.au/wyeriver/
Great Ocean Roadi ääres võib kohata ka koaalasid. Hoidke silmad lahti!

5. Grey jõe helendavad ussid

Seda punkti on kõige raskem tõlkida, sest ma ise neid helendavaid usse (otsetõlge) ei ole näinud ja tegelikult ei pidanudki tegemist olema ussidega. Misiganes need on, vaatepilt on võimas (vt pilti). Kennett River asula tagant mine mööda Grey jõge umbes 5 km kuni jõuad Grey jõe piknikualale. Ajasta oma minek nii, et jõuad sinna siis, kui läheb just pimedaks. Seda rada võib olal veidi raske leida, sest peab astuma üle teepiirde. Mine mööda jalutusrada 500m ning kohe, kui su silmad on harjunud näed sa kõikjal enda ümber helendavaid usse. Võta taskulamp kaasa, et oleks lihtsam tagasi kõndida.
https://faroutaustralia.com/2015/10/30/glow-worms-on-the-great-ocean-road-
Sellised need helendavad nn ussikesed on:)

Praeguseks kõik, vaata kindlasti ka postituse teist osa!

P.S Liitudes Reisivõluri uudiskirjaga saad tasuta põhjalikuma info Great Ocean Roadi kohta!