Aeg tulla Euroopasse postituste sarjaga Kohalik soovitab! Kes seda blogi varemgi lugenud mäletab ehk külalispostitust Mercedeselt. Mercedes on pärit Hispaaniast (Madriidist) ning siin on tema top 10 Hispaanias.

Mercedese top 10 on suvalises järjestuses, sest tema arvates on võimatu neid kuidagi reastada - sest need on kõik väga erilised ja erinevad kohad:

1. Madriid ja selle ümbrus

Madriid on Hispaania pealinn ning seal on palju ilusaid monumente, ehitisi ja tänavaid. Seal on mõned maailmakuulsad muuseumid ning elu keeb nii päeval kui öösel tänu suurepärastele restoranidele ja baaridele. Madriid on ümbritsetud mägedega, kus asuvad armsad külad nagu La Granja, Manzanares el Real või Buitrago de Lozolla, ning seal saab ka suusatada. Madriidi lähedal on samuti olulised linnad Avila (üks parimaid müüre Euroopas), Segovia ja Toledo.

https://www.etsy.com/sg-en/listing/210904539/madrid-printed-photography-of-puerta-del

2. Barcelona

See on tore koht oma tähtsate muuseumite ja ehitistega. Minu lemmik on modernistist arhitekt Gaudi - Parque Güell või tema erinevad ehitised, nt La Casa Batlló. Barcelona asub mere ääres, seal on suurepärane ööelu ning see on väga kosmopoliitne linn.

Park Güell

3. País Vasco (Baskimaa)

Baskimaal on kolm olulist linna: Bilbao, SAN Sebastian ja Vitoria ning külad nagu Getxo, La Guardia ja Zumaia. See piirkond on külastamist väärt oma suurepärase gastronoomia (suupisted pintxos, kala ja liha), ilusa rannikumaastiku ja kultuuri poolest.

Guggenheimi muuseum Bilbaos  https://www.britannica.com/place/Bilbao

4. Roman vía de la plata (Roomlaste hõbeda tee)

See on roomlaste poolt ehitatud kauba ja palverännaku tee, mis originaalis läks lõunast Cádizist põhja Gijóni. Peamised kohad, mida tasub külastada, sest nad on UNESCO maailmapärandi nimekirjas on Merida (roomlaste linn), Cáceres, Salamanca, Zamora ja León. Viimased on väga huvitavad oma katedraalide ja vanalinna poolest. Ka selles piirkonnas on gastronoomia väga oluline, lisaks on siin suurepärased veinid. Torta del casar on omapärane tugev juust Cáceresist, lammas Castillast ning väga head veinid Leonist and Zamorast. Leonis on suurepärane linna keskus, kus pintxos´ed on iga joogiga tasuta.

Salamanca, https://elpais.com/elpais/2018/10/26/inenglish/1540554903_326526.html

5. Kanaari saared

Soovitan võtta Kanaari saarte tuuri, sest kõik saared on väga erinevad. Mõnel on suurepärased rannad, teistel väga eriline maastik (Lanzarote), teistel matkarajad (El Hierro) ning Tenerifel on Hispaania kõrgeim mägi – vulkaan el Teide. Kanaari saared on ka kultuuri poolest ülejäänud Hispaaniast erinevad.

el Teide  https://teidebynight.com/en/blog/volcanic-origins-tenerife/

Need olid esimesed viis kohta, mida Mercedes soovitab Hispaanias külastada. Ära unusta tulla lugema, mis on ülejäänud viis:)