On aeg jätkata seiklusi Iirimaal, mina juba lisasin Iirimaa uuesti oma soovide nimekirja, sest esimesel korral jäi palju nägemata-tegemata. Iirimaa on piisavalt suur ka.

3. Croagh Patrick

Kui mina Iirimaal käisin, siis mind üllatas kõige rohkem see, et Iirimaa on palju mägisem, kui ma arvasin. Seal ei ole küll väga kõrgeid mägesid, aga Eestiga ei anna üldse võrrelda. Iirimaa imeline roheline maastik hõlmab palju üsna kõrgeid künkaid, mis kaunistavad ise vaatepilti, aga ka kust on imelised vaated.

Rachael soovitab seda 764 m kõrgust mäge, mille majesteetlik kooniline kuju kõrgub üle ümbritseva maastiku. See on just sellise kujuga mägi, kuidas enamus meist mäge joonistaks. Tegemist on püha mäega, mida peetakse Iirimaa kõige pühamaks, sest kuigi see omas religioosset tähtsust juba paganate ajal, on selle olulisim seos Iirimaa kaitsepühaku St Patrickuga.

Lisaks palverändajatele meelitab mägi kohale ajaloolasi, arheolooge, mägironijaid ja -matkajaid ning looduse armastajaid, sest see pakub imelisi vaateid. Mäkke ronimine võtab umbes 2 tundi ja alla tulek 1,5h. Rohkem infot mäe tähtsuse ja ajaloo kohta, aga ka praktilist infot leiad siit.


4. The ring of Kerry

Kerry maakonnas asuv imeliste vaadetega 179 km pikkune ringtee, mida võib läbida auto, tuuribussi, jalgrattaga või jalgsi (tähistatud 200 km pikkune rada). See tee liigub mööda sopilist rannikut läbi mere äärsete külade. Peamine sihtkoht on kaljune saar Skellig Michael, kus asub hüljatud 7.sajandi kristlik klooster. Soojematel kuudel saab sinna paadiga Portmagee´st (12 km).

See on fotograafi unistus - imelised vaated mägedele, jõgedele ja metsadele. Siit leiab ka ilusaid liivaseid randu Atlandi ookeani ääres ning ülevaadet iidsest Iirimaast - kindlustusi rauaajast, Oghami kive, vanu kloostreid ning üle 10 000 aasta tagasi jääaja poolt välja uuristatud maapinda.


Rohkem infot: https://ringofkerrytourism.com/

https://wildnhappy.ie/top-5-activities-ring-kerry/


5. Blarney Stone and Blarney Castle

Keskaegne Blarney loss ehitati 1446.a ning asub Corki lähedal. See on kolmas loss samas asukohas. Lossi külastades vaata seda nii mitme nurga alt kui võimalik. Mõne nurga alt on loss sõjakas, teise nurga alt maagiline. Lossi seinad on sissepoole kaldu ning seetõttu tunduvad veel kõrgemad, kui tegelikult on (27 m).


http://stevensheehy.com/amazing-drone-video-of-blarney-castle-250000-views/ 

Kurikuulus Blarney kivi asub lossi seinas parapeti (sakiline kindlusemüür) all. Selle suudlemiseks peab laskma end rinnatiselt tagurpidi alla hoides käsipuust kinni. Autasuks kivi suudlemise eest saad igavese elegantsuse - enam kunagi ei pea sa muretsema kidakeelsuse pärast.

https://blarneycastle.ie/pages/kiss-the-blarney-stone

Näeb jube välja, aga on väga populaarne!

Ametlik koduleht:  https://www.blarneycastle.ie/

Viis põnevat kohta Iirimaal külastatud, viis ootavad veel avastamist!