Jätkame reisi Iirimaal Rachaeli juhatusel. Rachaeli lemmikkoht Iirimaal on Clare`i maakond ning seal asub ka järgmine koht, mida ta külastada soovitab.

https://www.ireland.com/en-us/amazing-places/the-burren/


6. Matkamine Burren`i piirkonnas

Clare´i maakond on Rachaeli lemmik ning siin asub ka lubjakivi paradiis Burren, mille nimi tuleb iiri keelsest sõnast “Boíreann”, mis tähendab kivist kohta. Kindlasti tasuks siin rohkem aega võtta ning matkata.

See kaljune maapind on nagu kuumaastik, kus pisikesed kaljud on pillutatud mosaiigina laiali ning ulatuvad silmapiirini. Kuulus Poulnabrone on gravitatsiooni trotsiv 5800 a vanune dolmen, mille alla on aja jooksul maetud 22 inimest.

Rahvuspargi kõrgeim koht on Knockanes (207 m), mis keerutab nagu terassidega mägi (väga raske kirjeldada, vt pilti) kuni Mullaghmórini lõunas. 

Idas asub mitu pool-alalist järve. Kuigi maapind on kaljune, on siin kasvavad rohututid väga magusad ja toitvad. Loetamatul hulgal karlioomi naudivad seda talvel.

Vali 7 tähistatud matkaraja hulgast: https://www.burrennationalpark.ie/walking-trails/

7. The Great Western Greenway 


https://www.ireland.com/en-ca/articles/tripideas/great-western-greenway/

The Great Western Greenway on 42 km pikkune maastikurada rattasõiduks ja kõndimiseks. See liigub mööda Atlandi ookeani rannikut Westportist läbi ilusate külade Newporti ja Mulranny kaudu Achilli saarele. See läbib Lääne-Iirimaa kõige dramaatilisemad mäed ning sellelt avanevad imelised vaated Clew lahele ja seal asuvatele mitmetele saartele.

Alguspunktiks on elav, värvikas ja kultuuri linn Westport. See pakub lisaks arvutul hulgal loodusimesid, sh taimetoitlasest haid ja küürvaalad. Newport on ilus ajalooline linn imelise asukohaga Clew lahe ääres ning Mulrannys on suur valik kauneid vaatamisväärsusi, ilusaid ja huvitavaid kohti.

Achilli saar on Iirimaa ranniku suurim saar ning sellele saab mööda silda. Esmakordselt asutatud 5000 aastat tagasi pakub saar vanu loss, eelajaloolisi kohti, kõrguvaid kaljusid, tuulest räsitud randu ning metsikuid maastikke.

Rohkem infothttps://www.ireland.com/en-ca/articles/tripideas/great-western-greenway/

Järgmiseks korraks jäävad viimased ägedad kolm kohta!