Nagu iga reis saab kord läbi, hakkab ka meie Iirimaa rännak lõppema. On aeg tutvuda kolme viimase kohaga, mis mahtusid Rachaeli top10 valikusse.

8. Cliffs of Moher (võta plaani koos Burreniga)

Iirimaa külastamine ilma Cliffs of Moher´i nägemata on mõeldamatu, sest tegemist on kuulsaima turismiatraktsiooniga, mis on kindlasti külastamist väärt. Clare´i maakonnas (mis on Rachaeli lemmik!) asuvad kaljud on võimsalt kõrgunud Atlandi ookeani ääres üle 350 miljoni aasta. Need 213 m kõrgused kaljud ulatuvad Doolinist 8 km pikkuselt Hags Headini.

Cliffs of Moher, http://www.cliffs-moher.com

Parim viis kaljude nautimiseks on matkarajad, mis aitab ka rahvamasse vältida. The Cliffs of Moher Coastal Walking Trail matkarada saab alguse Doolinist ning viib mööda kaljusid ookeani ääres Hags Headini. Naudi lopsakat loodust, koskesid, kuulsaid kaljusid endid ning suurepäraseid vaateid - Aill na Searrach, Arani saared ning Galway laht.

Enamus inimesi külastab Cliffs of Moheri kella 11-16 vahel nii, et rahvamasside vältimiseks on parim kohal olla enne või pärast seda ajavahemikku.

9. Sligo

Rachael on Sligost ning seetõttu pole üllatav Sligot tema valikust leida, kuid Sligo on üllatavalt äge koht! Üllatavalt sellepärast, et see ei ole just eriti kuulus koht. 

Sligo linn asub Iirimaa põhjaosas Garavogue jõe suudmes Sligo lahe ääres. Lisaks ranniku idüllile on siin sakilised mäed. Kuulsaim neist - Ben Bulben - meenutab Kaplinna Table Mountainit ning on alati silmapiiril näha.

Sligo maakond on tuntud ka kuulsa luuletaja Yeatsi poolest, sest ta sai siit inspiratsiooni ning on maetud Ben Bulbeni jalamile. Varemetes, kuid võimas Sligo Abbey pakub kivist tahutud hauakive ning 15.sajandist pärit altarit.


Kuigi muidu mitte väga tuntud, on Sligo tuntud ja väga hinnatud surfarite seas. Surfarite paradiis on Sligo oma Lääne-Euroopa suurimate lainete ja legendaarsete murdlainete poolest (Mullaghmore rand).


10. Guinness Storehouse ja Dublin

Dublini tänavad on segu minevikust ja tänapäevast - 1000 a tagustest Viikingi juurtest keskaja kirikute ning loomulikult pubideni. Kui sind huvitab ajalugu ning sulle meeldib jalutada, siis vaata Dublini Discovery Trails.

Üsnagi futuristlik vaade Dublinile, 

Guinness on Iirimaa sünonüüm ning Dublini külastus ei ole täielik ilma Guinness Storehouse´i külastamata. See asub legendaarse St. James’s Gate Brewery südames ning siin on Guinnessi toodetud alates 1759.a, mil Arthur Guinness selle koha 9000 aastaks rentis. Tänaseni säilinud hoone on aastast 1904 ning praeguseks on sellest saanud 7-korruseline külalistele avatud kogemus, mis on pühendatud Guinnessi kuulsa õlle valmistamise ajaloole.

Rohkem infot: 

https://www.visitdublin.com/see-do/details/guinness-storehouse

Guinness Storehouse,

Lisaks õllepruulikojale ja pubidele ning ajaloolistele jalutuskäikudele, on Dublinis vaatamist väärt Dublini loss, mitmed katedraalid ja muuseumid.

Dublini loss,
 https://www.aransweatersdirect.com/blogs/blog/122062273-dublin-castle

Sellega lõpeb meie reis Iirimaal, kus on nii palju näha ja teha. Tekib küsimus, kui pikk peaks olema reis Iirimaale? Ainuõige vastus saab olla vaid, et võimalikult pikk!

Üks on kindel - tasub hakata Iirimaale reisi planeerima, selleks sobib hästi Reisivõluri reisipäevik.