Iirimaalt purjetame naabersaarele ning vaatame üle Suzanne´i top 10 Northumberlandis ja Yorkshires, Inglismaal. Alustame Northumberlandist.
Käisin Suzanne`il 2014.a külas

1. Druridge Bay

Imeline 7 miili (11,26 km) pikkune rand, mis saab alguse põhjas Amble´is ning ulatub lõunasse Cresswelli, kust saab alguse 100 km pikkune matkarada Northumberland Coast Path.

See on populaarne koht matkamiseks, jalutamiseks, jalgrattaga sõitmiseks ja surfamiseks. Liivaluited ja looduslikud basseinid ning Ladyburni järv ümbritsetud puudest ja niitudest.

19.sajandil kaevandati siin kivisüsi ning II maailmasõja ajal kardeti, et sakslaste sissetung saab siit alguse. Siiani on näha võimaliku rünnaku vastu ehitatud kaitserajatisi.

Rohkem infot: https://www.visitnorthumberland.com/coast/druridge-bay

https://www.visitnorthumberland.com/great-outdoors/druridge-bay-country-park

2. Amble

Amble on sadama ja kalastuslinn, mis asub Coquet jõe suudmes Põhjamere rannikul Northumberlandis. Linn on ehitatud rannajoonest väljatükkivale maatükile ning pakub seetõttu suurepäraseid vaateid rannikule ning lähedal asuvale Coquet saarele.

Linnake on populaarne puhkusekoht oma meeldiva sadama, veespordi, purjetamise, kanuude ja kajakkite, kalastamise ning randade tõttu. Coquet saar on koduks rohkem kui 35 000 pesitsevale linnule, sh tiiridele ja lunnidele (puffin) ning hülgetele (suve alguses umbes 600). Meri on siin tavaliselt rahulik ning paadisõit saarele on suhteliselt kiire.

Rohkem infot: http://www.yournorthumberland.co.uk/area-guides/amble

3. Bamburgh

Bamburgh on ilus rannikulinn, mida külastavad tuhanded inimesed igal aastal tema kuulsa lossi, ranniku ja matkaradade pärast. Bamburghi loss asub massiivsel 180 jala kõrgusel tardunud laavast künkal ning pakub imelisi vaateid ümbritsevale maastikule ning rannajoonele. Loss on avatud külastajatele aastaringselt (täiskasvanu £11.25, laps £5.50).

Bamburgh oli anglosaksi kuningriigi Northumbria ajalooline pealinn. Usutakse, et see on asustatud olnud üle 10 000 aasta. Algsest puidust pihttarast on saanud tänaseni säilinud kindlus. Bamburghi loss langes esimesena Inglismaal kahuritule alla Rooside Sõja lõpus.

See oli üks maailma esimesi „rannavalve” asukohti ning koht, kus arendati ja testiti maailma esimesi päästeparvi. Siin on olnud kool, haigla ning väikese „heaoluriigi” keskus.

Info on pärit lossi kodulehelt: http://www.bamburgh.org.uk/visiting-bamburgh/bamburgh-castle/

Bamburghis on ka pikad valge liiva rannad. Rohkem infot Bamburghi kohta: http://www.bamburgh.org.uk/visiting-bamburgh/places-to-visit/

See oli mõnus algus meie reisile Inglismaal Northumberlandi piirkonnas, mis on Inglismaa kõige põhjapoolsem maakond. Järgmise korrani!