Uus kuu ja uus postitus!:) Jätkame imelise Northumberlandi avastamist
Suzanne`i juhatusel.

4. Holy Island

Holy Islandilt leiad eest hoopis teise maailma. See teetammiga ühendatud saar asub küll ainult mõned miilid rannikust, kuid on kaks korda päevas ülejäänud maailmast ära lõigatud – tõusu ja mõõna tõttu. Holy Island on nii saar kui ka küla ning tema müüride vahel on palju ajalugu.

https://www.martinlawrencephotography.com/gallery/view/lindisfarne-castle-at-holy-island/northumberland

Naudi 12.sajandi Lindisfarme Priory (klooster) rahu. Kloostrit rüüstasid 8.sajandil viikingid. Varemed hõlmavad kuulsat „vikerkaare silda”, mis keerdub taeva suunas koos ammu kadunud torni kummitusega.

Holy Island on tänase päevani palverännakute sihtkoht. Saar on pikamaa matkaraja lõpp-punkt ning samuti ühe Šoti parimatest matkaradadest – St Cuthbert`s Way sihtkoht.

https://www.thetimes.co.uk/article/a-weekend-on-holy-island-northumberland-h69mszpvv

Tõustes merest asub saare tipus kalju otsas Lindisfarne Castle, loss mis ehitati 1550.a kindluseks. Siin saad nautida imelist arhitektuuri ning suurepäraseid vaateid.

Lisaks põnevale ajaloole on Holy Island ka loodusesõprade meelispaik. Tema saarelisus kaitseb märga liivaala, mis kattub tõusu ajal veega, märgalasid ning luiteid, mis moodustavad Lindisfarne National Nature Reserve`i. Haruldased taimed ning rikkalik toidulaud meelitavad siia rändlinde tuhandete miilide tagant.

Ole ettevaatlik: kindlasti kontrolli eelnevalt, mis aegadel saab mööda tammi saarele! Berwick Tourist Information Centre annab infot tõusude-mõõnade ning busside kohta, millega saab saarele.

Info on pärit: https://www.visitnorthumberland.com/holy-island

https://lindisfarne.org.uk/

5. Tynemouth

Tynemouth pakub ajalugu, mitut fantastilist vaatamisväärsust, suurepärast ostlemist ning elavat ööelu. See armas küla on ideaalne päevareisi sihtkoht. Draamatiline Tynemouth Priory & Castle domineerib maastikku. See on sajandeid vana ning siia on maetud vana Northumbria kuningriigi kuningad ja pühakud.

https://www.visitnorthtyneside.com/activities/activity/56/

Tynemouthi ümbruses on mitmed hingetuksvõtvad(ilu, mitte raskusastme poolest) jalutusrajad, nt jalutuskäik mere ääres on rabav ning pakub vaateid kuldsetele liivarandadele. Promenaad viib ajaloolise kaini - North Shields Fish Quay.

Pilt Suzanne`ilt

Jalutuskäikudel külas ja selle ümbruses tasub silmad lahti hoida, sest seal on mitmeid huvitavaid hooneid. Tynemouth Longsands on miilipikkune kuldse liivaga rand, mis on populaarne jalutamiseks, puhkamiseks, mängudeks ja veespordiks.

https://britishbeaches.uk/tynemouth-long-sands-north-beach-tyne-and-wear-england

Tynemouthi akvaarium pakub rõõmu kogu perele väljapanekutega mereelust erineval kujul, värvides ja suurustes, sh saarmad, hülged ning isegi ahvid!

Küla metroojaam on hiljuti taastatud oma Victoria ajastu hiilguses. Siin toimuvad suured nädalavahetuse turud.

Info on pärit: https://www.visitnorthtyneside.com/destinations/destination/1/

Ja ongi Suzanne´i soovitatud kohtadega Northumberlandis tutvutud. Järgmine kord alustame Yorkshire`i avastamist!