On aeg suunduda Northumberlandist Yorkshire`i ning vaadata, mis seal põnevat on. Alustame kahe imelise paigaga.

https://tracystravelsintime.com/2017/03/21/things-to-do-in-saltaire/

6. Saltaire

Võluv Saltaire´i küla rajas ärimees Sir Titus Salt 1853.a ning küla on nime saanud asutaja perekonnanime ning küla läbiva ilusa jõe Aire`i nime järgi.

2001.a nimetati Saltaire UNESCO maailmapärandi nimekirja ning seda tunnustati kui “ühte varajaisemat, suurimat ning paremini säilinud 19.sajandi “mudelküladest” maailmas (Discover Saltaire).

Saltaire´il on rikas ajalugu ning piisavalt suurepäraseid vaatamisväärsusi. The United Reformed Church (kirik) on üks riigi väärtuslikemaid Victoria ajastu ehitisi ning hästi säilinud näide Itaalia religioossest arhitektuurist. P.S Kirik ei ole nii väike, kui sellelt pildilt tundub.

https://saltaireurc.org.uk/the-church/

Jaluta Robertsi parki, mis pakub oma rahulikkuse ja rohelise rohuga hea võimaluse piknikuks. Lähedal asub laiaulatuslik Hirsti mets kuhu saab ajaloolise Victorian Shipley Glen Tramway köisraudteega, mis pärineb aastast 1895.

https://www.visitbradford.com/saltaire.aspx

Salts Milli tehas, mille töötajate majutamiseks Saltaire rajati, suleti 1986.a, renoveeriti ning on tänapäeval koduks erinevatele äridele, galeriidele, poodidele, mis müüvad kõike alates antiigist raamatute ja eheteni, ning kohvikutele ja restoranidele, mis pakuvad laia valikut kohalikke tooteid.

Tehas on suurepärane koht, mida külastada vihmasel päeval, kuid ka hea koht, kust alustada jalutuskäike mööda kanaliäärt.

7. York

York on müüriga ümbritsetud linn, mille rajasid vanad roomlased. See on kui ajas tagasiminek keskaega. Müür moodustab jalutusraja mõlemal pool Ouse jõge.

https://www.yorkshirepost.co.uk/news/opinion/columnists/stephanie-smith-york-named-best-place-live-lists-dont-tell-whole-story-317569

The Shambles on üks riigi ajaloolisemaid ja piltilusamaid tänavaid. Yorki suur 13.sajandi katedraalil York Minster on keskajast pärit toonitud klaas ning kaks töötavat kellatorni.

https://www.historyhit.com/facts-about-york-minster/

York, mille nimi oli siis Jorvik, on kunagine viikingite pealinn. Jorvik viikingikeskuses (Jorvik Viking Centre) saab ajas tagasi minna ning saada rohkem teada ja kogeda viikingite aegseid vaateid, helisid ja lõhnu.

https://www.visitbritain.com/ca/en/england/northern-england/york

Külasta Howardi lossi, ühte Inglismaa uhkemaid, või imetle veidraid ja suurepäraseid kivimeid Brimham Rocks. See on imeline kollektsioon tuule poolt loodud kivikujundeid.

https://www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g187046-d211799-i251084459-Brimham_Rocks-Harrogate_North_Yorkshire_England.html

York on ainult 20 minutilise rongisõidu kaugusel Leedsist või 2 h Londonist.

Rohkem infot:  https://www.visitbritain.com/gb/en/england/northern-england/york

Vau! Juba neis kahes kohas tahaks pikemalt aega veeta... aga meil on veel 3 kohta, mida Suzanne soovitab Yorkshire´is külastada. Järgmine kord vaatame, mis need on.