Suvi möödub, kui lennates ning lõpuks ometi on aeg lõpetada meie virtuaalne reis imelises kandis Inglismaal. Täna vaatame viimast 3 kohta, mida Suzanne soovitab külastada.

8. Hebden Bridge

Hebden Bridge on tuntud oma avatluse, omapärasuse ja loovuse poolest, ning seda on nimetatud „üheks maailma eripärasemaks linnaks”. Erinevalt teistest linnadest ei ole tema peatänavatel näha ühtegi kuulsat kaubamärki, sest kohalikelt ostmine on siin au sees.

Linnal on suurepärane asukoht Leedsi ja Manchesteri vahel ning on ümbritsetud imelisest maastikust, mis pakub lõputuid võimalusi jalutamiseks ja avastamiseks. Üks ilusamaid sihtkohti on Hardcastle Crags.

Piltilus Rochdale´i kanal läbib linna südame ning pakub päikeselistel päevadel imelist jalutuskäiku. Kõnni mööda kanali äärt Todmordeni suunas, et imetleda värvilisi paate ja kaunist ümbrust.


Rohkem infot: 

https://theculturetrip.com/europe/united-kingdom/england/articles/12-reasons-hebden-bridge-is-known-as-the-greatest-town-in-europe/

9. Howarth (Haworth)

Veidi segadust tekitavalt kasutatakse selle koha kohta kahte nimeversiooni, kuid ükskõik kumba nime kasutada, see küla on külastamist väärt.

Haworth asub mäe otsas Worth Valley (org) kohal Pennine raba serval. Koht on kuulus Brontë õdede pärast, kes kirjutasid siin oma kuulsaimad teosed, elades Haworth Parsonage´is, mis nüüd on muuseum, mille eest hoolitseb Brontë Society. 

https://www.bronte.org.uk/

Mitmed jalutusrajad viivad külast välja, neist kuulsaim viib Lower Laithe Reservoir`ist mööda ilusa (kuid väikese) joa juurde, mille nimi on loomulikult Brontë Falls. Seal asuvad ka Brontë Chair – kivi, millel väidetavalt Brontë õed kordamööda oma esimesi lugusid kirjutasid.

Ümbruskonnas asuvad mitmed kohad, mida õed oma teostes kasutasid – nt Heathcliff's Emily Brontë teoses „Wurthering Heigths” ning Ponden Hall, mida arvatakse olevat Thrushcross Grange samast teosest.

Lisaks Brontë õdedega seotud kohtadele on külastamist väärt ka Keighley and Worth Valley Railway, mis on autentselt säilitatud aururong, mida on kasutatud mitmetest filmides ja seriaalides.

10. Fountains Abbey

Need dramaatilised varemed on suurimad kloostrivaremed Inglismaal. Astu rikkalikku ja dramaatlisse minevikku ning kujutle, milline võis olla munkade elu, kes kunagi siia tulid ja kloostri rajasid.

https://www.recyclingwasteworld.co.uk/in-depth-article/recycling-at-historical-yorkshire-site-fountains-abbey-and-studley-royal-water-garden-has-never-been-easier/216408/

Kloostri rajasid 1132.a 13 benedikti munka, kes otsisid lihtsamat ja pühendunumat elu, kui see oli neil Yorkis. Selle asemel, et ise kogu raske töö ära teha, kasutasid nad töölisi, mis võimaldas kloostril saada väga rikkaks. Kuid halvad saagid, katk (Must Surm) ning šotlaste rüüsteretked mõjutasid kloostri käekäiku.

https://www.historic-uk.com/HistoryMagazine/DestinationsUK/Fountains-Abbey/

Klooster suleti 1539.a Henry VIII käsul, kes saatis kõik kloostrid laiali. Klooster on olnud ka erakätes, kuid 1983.a alates hoolitseb selle eest The National Trust.

https://www.yorkshirelife.co.uk/out-about/places/5-things-you-must-see-at-fountains-abbey-and-studley-royal-1-3991164

Rohkem infot:  https://www.nationaltrust.org.uk/fountains-abbey-and-studley-royal-water-garden/features/fountains-abbey

Sellega on meie imeline (virtuaalne) reis Northumberlandis ja Yorkshire`is lõppenud. Loodetavasti oli teil põnev ning saite oma tulevasteks reisideks ideid, mida külastada ja teha. Suur suur tänu Suzanne´ile soovitusi jagamast ning turvalisi reise!