Nepaal on üks minu meeldejäävaimaid reise - matk Everesti baaslaagrisse on
kindlasti unustamatu elamus, ning meie giid Santosh jagab lahkesti oma
soovitusi, milliseid kohti Nepaalis külastada (vaata ka tema kodulehte).

Nepaal pakub lõputult kauneid ja meeldejäävaid sihtkohti: mägesid, järvi, liustike, koopaid, külasid, kultuuri, religiooni jne. Maailma kõrgeimad mäed Himaalaja mäestikus pakuvad hingematvaid vaateid ning kordumatuid elamusi.

Nepaalis on palju vaatamisväärset ning top 10 valik on väga keeruline, kuid siin on mõned kuulsad ja kõige ilusamad sihtkohad Nepaalis:


1. Everesti baaslaager

Retk maailma kõrgeima tipu sülle sobib kõigile seiklejaile. Matka läbimiseks ei pea olema mägironija või sportlane, kuid tuleb valmis olla pikkadeks päevadeks ja kõrguseks (kõrgusehaiguse oht, giidid jälgivad hoolega ja vajadusel saadetakse inimesed tagasi allapoole). Imelised vaated mägedele ja jõgedele, matkates läbi rododendronite ja lumeväljade, kohates loomi ja inimesi raskeid koormaid tassimas (teid seal ei ole, vaid matkarajad, sh trepid) – see on imeline kogemus! Lisaks koged maailma ühte ohtlikumat lennujaama – kuigi see ei olnud üldse nii hull. Samuti saab kogeda Sherpade rikkalikku kultuuri.

Õnnelikud matkajad Eversti baaslaagris:)

2. Pokhara

Pokhara on tuntud Nepaali ühe parima turismipiirkonnana. Järvede (Phewa Lake, Begnas Lake) ja koobaste (Mahendra cave) linn on tuntud ka tegevuste nagu paragliding ja õhupallisõitude poolest. Pokhara asub 200km kaugusel pealinn Kathmandust ning on üks kauneimaid piirkondi Nepaalis. Devi´s fall (kosk) on Pokharas kohustuslik:)

3. Annapurna baaslaager

See on lühike põnevust pakkuv matk lumiste tippude vahel 4130m kõrgusel. Matkatakse läbi kaunite mägede ning tutvutakse kohalike kultuuriga. Alustatakse ja lõpetatakse Pokharas – linn, mis on tuntud oma ilusate järvede ja koobaste poolest. Parim aeg märtsist maini, et näha rododendroneid õitsemas või septembri keskelt novembrini, kui on selge külm taevas.

4. Rara järv

Rara järve peetakse Nepaali parimaks. See asub Karnali tsoonis ning 2972m kõrgusel. Öeldakse, et Rara järv muudab oma nägu, sest vee värv muutub päeva jooksul. Kuigi sinna jõudmine ei ole kõige lihtsam ja meeldivam, on Rara järv ja seda ümbritsevad mäed, seda pingutust väärt. Järv on tuntud „Asala” kala poolest. Vaata, kuidas mäed nagu Mount Kanjirowa peegelduvad järvel. Rara järve lähedal asub ilus Rara rahvuspark.

5. Mustang

Nepaali teine kõige vähem rahvastatud piirkond Mustang pakub imelist maastikku. Selle piirkonna kultuur sarnaneb Tiibetile ning selles piirkonnas matkamine oli keelatud kuni 1992.a. Isegi tormide hooajal on see üks parimaid matkapiirkondi Nepaalis. Mustangi jõuab läbi Jomsomi, mis on ümbritsetud imelise külma keskkonnaga. Selles piirkonnas pakuvad huvi taas kord lumised mäed ja kohalike kultuurilised erisused. Samuti on siin piirkonnas erilisi mägesid (vt pilti) ning see on tuntud erinevat sorti õunte ja kuivatatud õunte poolest.

https://www.amazingnepaltrek.com/

Ära unusta tagasi tulemast vaatama, mis on need viis kohta, mis veel top 10-sse mahtusid:)