Selgus, et kõik teed viivadki Rooma:) Pidevalt, kui sõitsime kuhugi, näitasid teeviidad Rooma ja selgus, et see polegi meist nii kaugel:) Selle asemel, et veel Toskaanas ringi vaadata, otsustasimegi Roomas ära käia:)
Meie ööbimiskohast oli Colosseumi, mis oli meie eesmärgiks Roomas 197km (2h 12min sõiduaeg kasutades kiirteid). Proovisime eelmisel õhtul Colosseumi pileteid osta, kuid see ei olnud kahjuks võimalik. Jäi arusaamatuks, kas piletid
kõik ära ostetud ... otsustasime minna kohapeale asja uurima.

Rooma on väga suur, kuid olin otsinud meile parkimismaja mitte väga kaugel keskusest. Roomas saime aimu ka huvitavast liiklusest. Joontesse teel suhtutakse väga loominguliselt ning mitmes kohas Roomas ei oldudki neid maha veetud, nii saavad Fiatikesed ise otsustada mitmesse ritta nad mahuvad:) Harjumatu, kuid midagi hullu ei juhtunud ja jõudsime parkimismaja juurde, mis oli suletud! Parkisime tänava äärde ning olime juba parkimisautomaadi juures, kui kohalikud meile ütlesid, et pühapäeval on parkimine tasuta! Taas kord vedas:)
Auto tasuta pargitud, jalutasime Colosseumi suunas läbi Vatikani, millest on kaks esimest pilti. Paavsti ei näinud, kuigi ta oli tagasi (meie reisi alguses oli ta ju Tallinnas ja kartsime tema pärast juba lennukist maha jääda):) Vaatasime natuke ringi, sh suveniiripoodides ning ostsin postkaarte sõpradele
saatmiseks:)

Seejärel asusime Colosseumi poole teele. Jalutades märkasin ühte ajalehekioskit, kus oli suurelt kirjas, et nad müüvad pileteid Colosseumi. Küsisin ja selgus, et saab ka tänaseks piletid:) Veidi krõbedam hind kui netist muidugi (21 eurot), aga eelisjärjekorras sissepääs:)
Ja sealt Colosseum paistabki!
Pidime alguses Colosseumist mööda minema oma pileteid turismibüroost kätte saama. Seal üritati meile muidugi kallimat piletit (koos giidiga) pähe määrida, kuid me ei võtnud vedu:)

Järjekorrad sissepääsuks olid väga pikad (õnneks me pileti ostmise järjekorras vähemalt seisma ei pidanud, aga tundus, et kohapealt ka oleks saanud piletit osta) ning hakkasime juba kartma, et jääme väga hilja peale... Õnneks meie pilet lasigi meid palju lühemasse järjekorda, kuigi esimene töötaja meid sinna ei lasknud:) Küsisime järgmiselt ja kõndisime uhkelt pikast järjekorrast mööda!:)
Colosseum on võimas! Selline on ta seest. Esimesel reisil Itaaliasse, vaatasime teda ainult väljast. Ostsin sellelt esimeselt reisilt laheda raamatu, kus oli näidatud kuidas Colosseum täna on ja kuidas ta kunagi oli:) Saab parema ettekujutuse:)
Rahvast oli palju, kuid kui natuke oodata, sai igast soovitud kohast
pildistamiseks hea koha. Rahvas lihtsalt liikus edasi ja ruumi oli ju palju:)
Jalutasime rahulikult ringi ja uudistasime. Väga äge koht on!
Stiilinäide ka väljast.
Colosseumist paistis ka üks Triumfikaar:)

Sama piletiga oleks saanud ka Foorumisse, kuid olime pikast kõndimisest
väsinud ja otsustasime hoopis sööma minna:) Seejärel tellisime Uberi ja sõitsime oma auto juurde:)

Mõned pildid meie jalutuskäigult Roomas:
Castel Sant`Angelo
Selle koha nimi mulle ei meenunud, kohapeal ka mingit silti ei märganud...

Sellega saabki meie reisikirjeldus otsa. Järgmisel päeval lahkusime oma armsast villast ning sõitsime tagasi Arezzosse. Seal andsime auto ära (ilma probleemideta) ning ootasime rongi Firenzesse:
Kui tulles oli rong täiesti tühi olnud, siis nüüd oli rong paksult täis ja peamiselt kooliõpilasi. Firenzest sõitsime edasi rongiga Milaanosse ning sealt juba tuttava lennujaama bussiga lennujaama, kust kõndisime oma hotelli.

Google Maps näitas, et lühike maa, kuid tundus, et vist ei oldud väga mõeldud, et jalutame seal:) Oli pime, enamuse aja käisime autotee ääres, vahepeal läksime mööda jalgrada üle põllu ... aga kohale me jõudsime:) Hommikuks panime end kirja tasuta shuttle bussile lennujaama ning see oli muidugi oluliselt mugavam:)

Kuna lend oli varakult (7:20, kuid kohal vaja olla 2h varem), siis olime valinud öömaja lennujaama lähedal. Kõik sujus ning 11:25 olime tagasi Tallinnas:)

Reis oli väga mõnus, aga oleks tahtnud kauem olla...