Reisimine on väga mõnus! Kes kord seda armastama on hakanud, sellest enam ei pääse:) Aga mida rohkem reisida, seda vähem jääb meelde, kus käidud, mida kogetud. 

Konkreetse reisi muljed segunevad teiste reisidega... 

Mida teha?

Üks võimalus on pidada reisipäevikut. Tihti tundub see liiga ajamahukas, kuid tegelikult piisab ka märksõnade kirjutamisest, mille abil hiljem reisi meenutada. 

Kuhu kirjutada? Loomulikult sobib iga ilus märkmik või kasutada võib ka lihtsalt telefonis olevaid märkmete tegemise võimalusi. Võib ka kasutada näiteks Reisivõluri reisipäevikut :)

Kust leida reisides aega muljete kirjapanekuks? Tahaks ju puhata ja reisi sihtkohta avastada. 

Reisipäeviku kirjutamine ei tohiks kindlasti muutuda koormavaks, vaid selle asemel võiks see olla võimalus hetkeks aeg maha võtta ning nautida juba reisil kogetut ning planeerida järgmisi päevi. Öeldakse, et reisi planeerimine teeb õnnelikuks. Samuti on mõnus juba reisil olles kogetut meenutada ja nautida.

Reisivõluri reisipäevik

Fotoraamat

Suurepärase loo ja ülevaate annavad reisifotod. Nende järgi saab jälgida, kus sai käidud ja mida nähtud (vähemalt need kohad ja asjad, mis pildile said), kuid igat hetke ei pildista. Samas pilte on aina rohkem ja rohkem, sest nii lihtne on neid klõpsida. Telefonis neid aga väga tihti vaatama ei kipu peale reisi. Albumeid, aga enam ei kasuta. 

Seetõttu oleme viimasel ajal iga reisi kohta teinud fotoraamatu. Ka see on aeganõudev, kuid mõnus viis reisi meenutada ja uuesti selle emotsioone kogeda.

Fotoraamatusse saab valida parimad pildid ning lisada väikesed tekstikatked. Seda on mugav teistele näidata ning see on ilus:)

Minu Rada kaardid

Mulle on alati meeldinud maakaardid. Enne reisi kasutan neid teekonna planeerimiseks ning reisi ajal hakkasin võimalusel kaardile märkima, kus sai käidud – nii kujunes Minu Rada ehk kaardil teekond, kus sai käidud.

Maakaardile ei ole aga lihtne teekonda märkida ning seal pole ruumi kommentaarideks või täpsustusteks. Lisaks ei ole see just väga ilus tulemus. Nii tekkiski mõte luua Minu Rada kaart, kuhu saab märkida oma reisi teekond – oma rada – ning jäädvustada oma reisi tegevused ja emotsioonid.

Minu Rada Hiiumaa kaart

Minu Rada kaart pakub põnevat tegevust nii sõprade kui perega. Eriti meeldib see lastele (kaasas on ka kleepsud), kuid mitte ainult.

Avasta Eesti-, Saare- ja Hiiumaad Minu Rada kaardiga!