Olen mõelnud ka veini- ja juustureiside peale. Austraalias viinamarju korjates, millest veini tehti, sai käidud päris mitmetes kohtades veine maitsmas.

Austraalias ei ole alkoholi osas 0 tolerants ehk et ka autojuht saab veidi veine maitsta. Kohe alguses küsitakse, kes on autojuht ja pannakse talle veidi vähem veini (täpselt on teada, kui palju tohib ta maitsta).

Veiniistandus Margaret Riveris

Meie olime Lääne-Austraalias Margaret Riveris, mis on lisaks veinidele tuntud ka surfamise piirkonnana.

Portugalis tasub kindlasti otsida mõni kohvik, kus Fado muusikat pakutakse (tehtud!). Seejuures üritada alati kohalikelt heade kohtade kohta infot küsida (kasvõi hotellist), sest muidu oht turistilõksu sattuda. Kuubas oli lahe, kuidas kohalikul väljakul lihtsalt salsat tantsiti. Pariisis Seine’i kruiisil näidati ka kohta jõe ääres, kus lihtsalt aeg-ajalt inimesed tulevad kokku ja tantsivad ...

Võiks ju ka kunagi Broadwayl käia mõnda muusikali vaatamas... Olen kuulnud, et mitmed seriaalide fännid käivad spetsiaalsetel konventsioonidel, kus näitlejad vestlevad ja fännid kokku saavad.

Otepää MK-etapp

Spordihuvilisena olen käinud Otepää MK-etapil murdmaasuusatamises, aga kuna minu suur lemmik hoopis laskesuusatamine, siis ootan, millal Otepääle see MK-etapp tuleb (mõne aasta pärast). Samuti tahaks laskesuusatamist mõnes selle mekas näha, kas Saksamaal, Itaalias või Norras.

Ehk et alati tasub ka reise plaanides oma huvidele mõelda. Laiemalt kui
ainult mõni huvipakkuv muuseum.

Pane oma reisisoovid ja unistused Reisipäevikusse kirja!