Kersti just oma külalispostituses rääkis oma armastusest Kreeka saarte vastu ning täiesti juhuslikult on Reisivõluri enda järgmine reis just Kreekasse:) Sügisel suve pikendama.

Sel korral küll juba septembri alguses ja 10 päevaks.

Reisi planeerimist abistas Reisivõluri reisipäevik (sel hetkel oli alles väljatöötamise faasis).
Mykonose saar

Olen Kreekas käinud 3 korda – Korful rattamatkal, Kreetal (tahtsime sealt laevaga minna päevareisile Santorinile, kuid kahjuks tugeva tuule tõttu sel päeval laevad ei käinud), Ateenas ning Mykonosel ja Santorinil.

Järgmise reisi sihtkohaks valisime Kreeka, sest leidsin supersoodsad otselennud Ateenasse Aegean Airlines´iga – 97,72€ inimene (käsipagasiga) ning minu reisikaaslased Kreekal käinud ei ole. Lisaks on Kreeka imeline koht, millega seonduvad koheselt maitsev toit, imeilus Vahemeri, saared, päike ja sõbralikud inimesed.

Santorini

Kuna mina olen kolmel korral Kreekas käinud, siis on reisi planeerides sama dilemma, mis eelmisel aastal Itaalias – ise samades kohtades ei tahaks käia, kuid reisikaaslased peaks peamisi olulisi kohti nägema:). Kreekas on see lihtne – järelikult Ateena (ja eelkõige Acropolis) ning Kreeka saared.

Acropolis Ateenas

Lend on väga varajane – stardime öösel 3:35 ning oleme Ateenas juba kell 7. Broneerisin Ateenas öömaja üheks ööks Acropolisele suhteliselt lähedal, et saaks seal kohe ära käia:). Check-in on kell 13st nii, et meil on üksjagu aega enne kui oma tuppa saab. Samuti oleme ilmselt üsna magamata...

Samas võtab lennujaamast linna minek ja hotelli otsimine ka kindlasti aega. Lisaks saame käia hommikust söömas mõnes mõnusas kohvikus hotelli lähedal. Google Maps näitab, et ühistranspordiga läheb umbes tund aega hotelli jõudmiseks ning tuleb sõita vähemalt kahe erineva transpordiga. Kasutan viimasel ajal alati Google Mapsi teada saamaks, kuidas ühest kohast teise ühistranspordiga saab. Jalgsi minnes kasutasin seda juba ammu, aga ka ühistranspordi info on tavaliselt korrektne ja lihtne kasutada, s.h nt metroopeatuste arv ja nimekiri.

Ateenas oleme vaid ühe öö, et võimalikult kiirelt Kreeka saartele minna. Aga millised saared ja mitu valida?

Musta liivaga rand Santorinil

Arvestades seda, et meil on 10 päeva kohapeal, otsustasin et jõuame olla rahulikult kahel saarel. Nii et on aega ringi vaadata, aga ka puhata. Et ei peaks koguaeg tormama. Küsisin nõu kreeklannast sõbrannalt, millistele saartele minna, arvestades, et ei soovi minna nendele, kus ma juba olen käinud. Dimitra soovitas Sifnost ja Milost!

Nii sõidamegi juba järgmisel varahommikul laevaga Sifnosele ning ööbime seal 4 ööd. Laevapilet maksis 40€ inimene ning laev sõidab 3h.

Laevapiletite ostmiseks väike nipp: Kõigepealt tasub vaadata, mis firmade laevad saarele sõidavad (leiab kergelt Googeldades) ning seejärel minna otse laevafirma kodulehele ostma. Sest vahendajate lehtedel on hinnad oluliselt kallimad!

Pelikan jalutas vastu Mykonosel:)