Ja saabki meie Kreeka reis see kord läbi ning on aeg koju tagasi suunduda. Olen väga rõõmus, et just Kreeka reisil valmis Reisivõluri reisipäevik ning tänu sellele said reisimuljed jooksvalt kirja. Mulle meeldib suhteliselt pikalt kirjutada, kuid reisipäevikut võib ka palju lühemalt täita. Kasvõi ainult märksõnad kirja, mis aitavad tagantjärgi hiljem reisi meenutada.

Mary Poppinsi kohvik

Kümnes päev

13.09.2019, reede

Mis plaanis:

- vahtkonnavahetus? - otsustasime, et mitte. Aga tasub kindlasti kaaluda edaspidi:) Nägin hiljem ägedat videod sellest.

- Dimitraga kokku? - saime eile:)

- Jalutame niisama ringi, Rauno tahab Chinatownis käia.

Praktiline info:

  • 12:00 check-out (hommikusöök hinnas)

  • 23:20 (2:50) lend Ateena-Tallinn

  • lennujaama metroo 3, u tund aega. Tellisime takso (eile)

Mis toimus?

Hommikusöök oli täitsa normaalne nii odava hotelli kohta (mis oligi hinna järgi valitud, üheks ööks ei ole nii oluline, milline hotell on. 2 tärni ja oli normaalne hotell, piirkond ainult veits kahtlane). Hommikul oli õnneks taas väga sõbralik administraator tööl. Jätsime kohvrid ja seljakotid pakihoidu ja läksime linna peale.

Jalutasime Chinatowni ja astusime mõnda poodi sisse. Meid vaadati ja jälgiti väga veidralt. Nagu kahtlustataks, et kukume varastama vms. Väga ebameeldiv. Lõpuks üks taipas meile selgitada, et need olid hulgipoed, kust sai ainult hulgi osta ja sellepärast meid vaadati nii imelikult. Saatis meid teisele tänavale, kus müüdi sama kaupa, aga mitte hulgi:)

Saime 10€ eest telefoni ekraanikaitsed (Eestis pakuti ainult 26€ maksvat!), mis väga hoolikalt peale pandi. Ja enne kuskilt spetsiaalselt toomas käidi (sest Samsungi oma neil polnud sellist nagu tahtsime), ilmselt kuskilt sealt samast hulgipoest, kus meil õnnestus algselt tiirutada:)

Jalutasime väljakule. Kohvikus koogid ja cappuccinod, mida taas kord ootasime väga kaua. Ootamise pärast jäi meil pehme jäätis lõpuks ostmata…

Käisime varemeid vaatamas - Agora linnake. Täitsa põnev (kivid). Meenutas Rooma foorumit. Üks ilus tempel ka künka otsas suurepäraste vaadetega. WC-s käies avastasime peamajas huvitava leidude nurgakese.

Sealt lähedalt suveniirikast ostsime mulle traditsiooniliselt Ateena salli (viimasel ajal igalt reisilt). Veidi edasi asus põnev turg ja selle kõrval huvitavad kirbukad. Leidsime ühe poe, kus mees ja naine valmistavad taaskasutatud materjalidest asju.

Nautisime väljakul taas suurepärast toitu ning tegime aega parajaks. Lennuk väljus väga hilja ja taksoni oli ka veel aega. Läksime varem hotelli ja õnneks takso tuli ka varem:) Lennujaamas traditsioonilised cappuccinod ja avastasin raamatupoe, kust jõudsime mõned ingliskeelsed raamatud osta enne kui pood kinni pandi (kohe kui väljusime), sest kell oli palju.

Lennujaama poest ostsime suuremat sorti kanistris Kreeka oliiviõli ja Kreeka brändi, mille kinkisime Raunole sünnaks. Lennukis tähistasime klaasi veiniga Rauno sünnipäeva (mida sai tasuta ja osta ei saanudki!).

Ja oligi meie mõnus reis läbi saanud.

Parim hetk: elav muusika Agorasse sisenedes ja väljudes.