Selle suve märksõnad olid #puhkaeestis #eestissearmunud. Eestimaad tasub avastada loomulikult alati ning aastaringselt on meie imelises Eestis avastamis- ja kogemisväärset kuhjaga.

#eestissearmunud

Mulle on alati Saaremaa meeldinud. Naabersaarel sai käidud juba lapsena. Soov suvel Saaremaad avastada süvenes uut Minu Rada Saaremaa kaarti tehes, sest selgus, et mitmest ägedast kohast polnud varem kuulnudki.

Iga reis - nii pikk kui lühike, kaugele kui lähedale - algab planeerimisest.

Olin juba varem Saaremaa täidetavale kaardile märkinud nn Saaremaa Stonehenge´i - Blesta kivid. Nägin üks kord Instagramis ägedat pilti ja märkisin kohe kaardile, et ei ununeks seda vaatama minna.

Seejärel asusin reisi plaanima Reisivõluri reisipäevikus, mille kohta inimesed tihti küsivad, et kas see on mõeldud üheks reisiks ja arvavad, et ainult välismaa reiside jaoks. 

Reisipäeviku kujundus on küll ühe reisina, sest võimatu on ette teada, kui pikk mingi reis on, kuid seda saab kasutada ka mitme reisi jaoks. Minu plaan on ühte reisipäevikut kasutada Eestimaa erinevate reiside jaoks ning esimesena sai kirja Saaremaa 3-päevane reis.

Panin kirja praktilise info - praamide ajad ja öömaja; mida kaasa võtta (lisasin loetellu nt fotoka) ning vaatamisväärsuste info. 

Kuigi Minu Rada kaardile mahtusid vaid osad ägedad kohad, siis võtsime seekord plaani just kaardile märgitud kohad, sest need tundusid nii ägedad. 

Kuigi Saaremaa tundub lähedane ja oma, eriti Hiiumaalt vaadatuna, siis minu jaoks uued avastused kaarti tehes olid näiteks Maasi Ordulinnus, Ööriku kirik ja Koigi raba. Samuti ei teadnud ma, et on olemas tuletorn, mida kutsutakse Saaremaa Pisa torniks!

Saaremaaga seoses tulevad silme ette koheselt meri ja kadakad

Enne reisi panin paika esimese päeva plaani. Minu meelest on oluline, et plaan on olemas, kuid alati tuleb olla paindlik, sest reisides tuleb ikka ootamatusi ette. Raske on ka aega ette arvestada, et kus kui palju kulub, sellepärast on hea arvestada ajavaruga. Et reisi saaks nautida, mitte see ei muutuks tormamiseks.

Enne meie reisi käisin praami piilumas:)

Kuigi Hiiumaa ja Saaremaa vahel sõidab juba mitu aastat uus laev, siis meil sellega sõita polnud veel õnnestunudki. Eelmine kord, kui lootsime uut praami näha, läks see ootamatult rikki ning meil vedas, et asenduslaev kohale jõudis. 

Eelmisel päeval jäid reisid ära. Asenduspraam oli väiksem ning eelmise päeva reisijad soovisid ka sellele mahtuda nii, et autod pandi hästi kitsalt. Me ei hakanud autost välja pressimagi, vaid olime autos. Seekord lootsime siiski, et saame mitte enam nii uue “uue” praamiga Saaremaale.

Reisi ettevalmistused olid tehtud ja meie seiklusteks valmis!