Soodsate lennukipiletite leidmine Alaskale ei ole lihtne ülesanne, kuid sellepärast mulle see väljakutse meeldib! Tahaks ka ise teada, kui soodsalt oleks võimalik Alaskale saada.
Reisivõlurile sellised pähklid meeldivad:)

Otsisin kaheks nädalaks juuli keskpaigast, täpsed lendamise päevad paindlikud, sest seda soodsamaid pileteid on võimalik leida. Alustuseks leidsin aegunud sooduspakkumise oktoobrist 2017, kus pakuti mai-juuli 2018 pileteid Helsingi-Alaska (Islandi kaudu) Icelandairiga 545€ eest! Vot selline pakkumine tuleks kohe vastu võtta:)

Vaatasin kohe ka hetke sooduspakkumised üle, kuid hetkel Alaskale sooduspakkumisi ei leidnud. Otsinguportaalides on soodsaim hind Tallinnast 1446€, Riiast 1322€, Helsingist 1241€ ja Stockholmist 998€.

Need hinnad on selgelt liiga kõrged. Lisaks on Riia puhul näiteks kolm vahemaandumist, mujalt reisi alustades kaks.
honeymoonalways.com

Eelmise aasta soodukas Islandi kaudu Alaskale inspireeris uurima, kui palju Reykjavikist Alaskale lendamine maksab - odavaima variandi leidsin 666€. Vaatasin sooduspakkumisi ka selle pilguga ning trip.ee-st leidsin sooduspiletite pakkumise Islandile (alates 199€), kuid neid juulikuuks ei olnud (ega ka juuniks). Odavaima pakkumise Islandile leidsin 297€. Kokku seega 963€, mis võiks olla variant vaid juhul, kui oleks palju aega ning tahaks samal reisil näiteks Islandiga tutvuda.

Järgmiseks vaatasin, kust Alaskale Anchorage´i üldse saab lennata. USA-st on mitmeid variante - leidsin vähemalt 7 linna, neist Seattle, Portland ja Los Angeles kõige soodsamad. Seattle´ist 206€, Portland 281€, Los Angeles 344€. Seattle´isse omakorda saab San Franciscost 117€ (lend 2h) ja Los Angelesest 170€ eest. 

Vaatasin ka naabrit Kanadat, kuid kuna lähim suurem linn Vancouver on üsna Seattle´i lähedal, siis ei ole Kanadast soodsamat varianti, kui USA-st.

USA-sse on aeg-ajalt väga soodsalt võimalik lennata. Praegu leidsin Los Angelesse, kuid mitte suveks, vaid kevad ja sügis. Soodsaim variant on 581€ Turkish Airlines´iga, seejuures mõlemas suunas peaks ööbima Istanbulis. Mõni lennufirma pakub sellisel juhul tasuta ööbimist. Kui klient seda varianti kaalub, siis peab selle üle täpsustama.

Sellisel juhul saaks Alaskale Tallinnast 904€ eest (Helsingist San Fransiscosse oli hetkel kallim kui Tallinnast). Hetkel oleks veel reisini aega nii, et mina teeksin kliendile ettepaneku natuke oodata ehk tuleb sooduspakkumisi lendamiseks USA-sse, nt Norwegianiga (Helsingist) peaks saama oluliselt soodsamalt, kui hetkel 773€. Samuti võiks jälgida Icelandairi pakkumisi, kuigi eelmine kord olid suveks soodsad piletid pakkumisel oktoobris. See näitab taas kord, et mida varem hakata reisi plaanima, seda rohkem võimalusi soodsalt lennukipileteid saada:).
www.gapyear.com

Ühe võimalusena kaalusin ka roadtripi varianti, kuid vahemaad on selleks liiga suured - siis peaks väga palju aega olema. Nt San Franciscost Seattle´isse 1300km, Vancouverist Anchorage´i aga 3527km. Roadtrip´il on muidugi oma võlu ning võimalus näha ka USA läänerannikut, kuid lisaks ajale on selleks ka täiendavalt raha vaja planeerida:)

Kokkuvõtvalt, praegu pileteid ostma ei asuks, vaid jälgiks, kas saaks mõne soodsama variandi.