Ilusad päikeselised ilmad annavad lootust, et peagi on suvi kohal. Ehk sel aastal ka ilus ja soe, vahest väike vihmasabin ...

Kuid juba praegu tasub mõelda suve pikendamise reisi peale. Mis see on?
Kui Eestis hakkab juba külmaks minema ja järjest vihmasemaks-porisemaks,
on meist mitte eriti kaugel Lõuna-Euroopas veel mõnusalt suvine (õigemini siis on seal meie jaoks mõnus suvi, varem võib liiga kuum olla:)).

Selline ilus Eesti suvi, isegi soojem tavaliselt (sõltub ka mis ajal minna). Olen ise seda varianti palju kasutanud ning minu arvates parim aeg on septembri lõpp - oktoobri algus, aga mõnus on muidugi ka septembri alguse poole (hea kuum!) ja oktoobri lõpu poole (siis tuleb kohta hoolikamalt valida ja ilmaga peab rohkem õnne olema).

Kuhu minna?

Alates sellest aastast saab Tallinnast otse lennata nii Maltale kui Küprosele ning seetõttu soovitame just neid kahte sihtkohta!

Vahemeri on imeilus helesinine ja soe ... ning saartel on mingi eriline omapära ja võlu. Nagu meie tehtud reiside lehel näha aitasime septembris kokku panna imelise reisi Maltale. Olin ise ka reisil kaasas ning nii mina kui kliendid jäime väga rahule!

Meie reis oli septembri alguse poole ning tänu sellele oli mõnusalt palav. Samas pole Maltal, mis on Hiiumaast tunduvalt väiksem saar, meri kunagi kaugel ning tänu sellele puhus enamasti mõnus pehme meretuul.

Saar on väike ja kompaktne, kuid tegemist on seal piisavalt. Samas kui aeg on
piiratud jõuab siiski peamised kohad läbi käia. Olime kohapeal neli päeva, milledest üks oli vaatamisväärsuste vaba:), jalutasime vaid veidi ja chillisime niisama.

Maltal leiab igaüks endale midagi, nii kultuuri, randa, arhitektuuri kui lõbustusi.

Küprosele ei ole ei mina ega Dagösuni kliendid veel jõudnud, kuid see on kindlasti plaanis!
Paphos, Küpros - pilt Aurinko kodulehelt

Küpros erineb teistest kohtadest selle poolest, et saar on kaheks jagatud - Kreeka mõjutustega osa ning Türgi pool. Nii, et ühe reisiga on võimalik käia justkui nii Kreekas kui Türgis, olles samal ajal hoopis kolmandas pisikeses riigis - Küprosel.

Lisaks Maltale ja Küposele on muidugi veel palju imelisi kohti kuhu sõita suve pikendama, need kaks osutusid see kord valituks muuhulgas seetõttu, et sinna saab nüüd mugavalt otse lennata (seejuures odavlennufirmaga!).

Valida saab aga ka näiteks suure hulga Kreeka saarte hulgast või hoopis suuremate Sardiinia ja Sitsiilia vahel (mõlemad superilusad kohad!). Unustada ei saa ka Hispaania saari (Mallorca, Menorca, Ibiza). Reisima ei pea muidugi üldsegi mitte saartele:), kõik Vahemere äärsed maad on lahedad ning sobivad suve pikendamise reisiks!