Reisimine ei pea sugugi alati olema (ainult) sihtkohaga tutvumine või rannas peesitamine. Minule meeldib aeg-ajalt käia tenniseturniire vaatamas.

Facebook just tuletas meelde, et neli aastat tagasi olin Roomas tennist vaatamas. Praegu seda postitust kirjutades vaatan sama turniiri telekast:)

Rafa Nadal

Olin varem käinud kahel Suure Slämmi turniiril (French Open ja US Open) ja pisikesel Stockholmi siseturniiril. Rooma turniir suure slämmi turniiridest nii väga ei erinenudki. Vähem väljakuid küll, aga tunnetuslikult ainult veidi ja rahvast ikka enamasti palju. Rahvast on palju just väljakute vahel liikudes ja söögi- ja ostukohtades. Väljakud ise on nii suured, et kõiges suuremad väljakud on enamasti esimestes ringides pooltühjad.

Minu eesmärgiks oli näha oma suurt lemmikut Rafa Nadali. Piletit otstes mul kordagi ei vedanud ühelgi turniiril. Esimest korda Pariisis pidi olema Rafa mäng õigel ajal õigel väljakul, aga siis rikkus vihm kogu mängupäeva. Roomas ostsin lõpuks kalli pileti (150€), et kindlasti Rafat mängimas näha (st siis kui ajakava juba teada oli). Muidu on varakult ostes võimalik palju normaalsema hinnaga pileteid osta. Aga siis ei tea muidugi kunagi ette, kelle mänge näed.

Mina olen seni käinud esimeste ringide mänge vaatamas. Siis pole keegi veel naljalt turniirilt välja langenud ning piletid ka odavamad. Tennisefänn peab muidugi olema valmis pikki tunde paigal istuma ja seetõttu saab tennist vaatamas käia ainult tennisefännidega või üksi:)

Kiire pilk Milaano katedraalile, teel Rooma:)

Muidugi saab ka vaatamisväärsused sellise reisiga sobitada. Pariisis olin esimest korda ja käisin Eiffeli tornis ja Triumfikaart vaatamas. USA-s oli pikem reis, mis hõlmas ka roadtrip’i ja tennise vaatamine oli reisist vaid pisike osa.

Itaalias vaatasin tennist Roomas, kuid kuna peamised vaatamisväärsused olid nähtud ning ööbisin kesklinnast kaugel (nunnakloostris!), siis käisin ainult tennist vaatamas (pikad päevad). Peale tennist reisisin aga Naapolisse, et käia Pompeiis ja Capri saarel (paadiga retk jäi tugeva tuule tõttu kahjuks ära nii, et sinna peab kunagi veel tagasi minema).

Amalfi rannik