Sageli tuuakse ühe põhjusena, miks ei saa reisida välja see, et pole reisikaaslast ning millegipärast tundub mõte üksinda reisimisest paljudele võõras ja hirmutav.

Blogis hiljuti külalispostituse teinud Kersti jagab sel teemal oma mõtteid:

Olen ise reisinud nii paketireisidega, omal käel, sõpradega, elukaaslasega kui üksinda - kõigil nendel viisidel on oma võlud.

Minult on mitmeid kordi küsitud, kas üksinda igav reisida ei ole või olen kuulnud kindlaid veendumusi, et mina küll üksinda reisima ei läheks. Ja kohe kindlasti ei ole mul midagi üksinda reisimise vastu. Kas igav ei ole? Vahel ikka on, peamiselt just õhtuti kus tavapäraselt minnakse ühiselt õhtustama ja aega veetma või kui tahaks hirmsasti midagi ilusat nähtut või kogetut jagada. Õnneks on tänapäeval olemas sotsiaalmeedia, skype ja messenger, et soovi korral oled koguaeg ühenduses.

Mind isiklikult on üksinda reisimine muutnud avatumaks, julgemaks, iseseisvamaks ja õpetanud end paremini tundma. Olen alati kenasti hakkama saanud nii reisi korraldamisega, orienteerumisega kohapeal kui kõigega mis reisil ette võib tulla. Turvalisuse pärast ma ühelgi oma reisidel muretsema ei ole pidanud. Teatav ohutunde märkamine ja tähelepanu säilitamine kasvõi oma isiklike asjade suhtes käib ikka kaasas nii nagu Eestiski.

Ja tegelikult ei ole sa kunagi päris üksi - alati on sõbralikke kohalikke nii hotellis, söögikohtades, kes lahkelt juttu teevad või teisi üksreisijaid. Sind ümbritsevad inimesed. Ja teistega kontaktis olemine on üks olulisemaid inimvajadusi. Inimesi on muidugi erinevaid, kellele sobib selline üksi puhkamine, kellele mitte. Endal on alati reisile minnes kaasas mõned head raamatud kaasteelisteks. Jutuajamised autoritega ja hea raamatu seltsis aeg lausa lendab. Armastan väga lugeda ja kirjutada ja reisil olles on puhanud olekus ka kõige rohkem inspiratsiooni ja häid mõtteid. Mulle on see kui kvaliteetaeg iseendaga.

Samuti armastan rannamõnusid ja päikest nautida ning ujuda, olla oma mõtetega ja laadida akusid. Vaadata laineid, päikseloojanguid, jalutada. Selline päris aeg iseendale. Ja tavaliselt selliselt puhanuna olen pärast palju parem versioon iseendast koju jõudes ja naudin ka järgmiseid reise veelgi rohkem koos kaaslase või sõpradega :)

Olge avatud uutele kogemustele, ideedele ja inimestele. Ja ärge kunagi eirake oma sisetunnet! Reisige, reisige, reisige!

Järgmine kord minu mõtteid ja kogemusi üksinda reisimisest:)