Toskaana on piirkond Itaalias, kus võiks lõputult aega veeta ning üha uusi ja uusi linnakesi avastada. Meie perenaine näitas meile kaardi peal mitut mitut linnakest, mille ta kümnete seast välja valis ning kõik need olid tema sõnul super! 
Toskaana imeilus maastik

Asusime viiendal päeval neid linnakesi uurima - võtsime plaani kaks linnakest, kuid alustasime hoopis termaalvetest. Nimelt on Toskaanas mitmeid loodulike kohti, kus saab termaalveebasseinides mõnuleda. Valisime ühe kuulsaima - Bagni San Filippo, mis asus meie villast 68 km kaugusel (u 1h) Selgus, et see koht on eriti populaarne roomlaste seas, kes teevad sinna väikeseid päevaseid reisikesi. Sellest infokillust hakkas meil mõte idanema, et Rooma polegi nii kaugel ...
Rahvast oli tõesti väga palju, see on ainus pilt, mis õnnestus kuidagi praktiliselt ilma inimesteta teha:) See on tehtud enne kohta, kus enamus inimesi oli (vt pildil paremal nurgas on näha ka).

Koht oli mõnus ja vesi soe. Rahvast palju:) Vesi oli soe, aga mitte väga kuum. Osades kohtades pidi olema nii kuum, et saab vaid korraks olla ja peab end pärast jahutama. Meil oli selline mõnus ligunemise temperatuur:)

Järgmiseks suundusime armsasse linnakesse Pienzasse. Jalutasime mööda pisikesi tänavaid linnamüüri sees.

Keskväljaku katedraalis olid parasjagu pulmad. Päris suur rahvahulk oli kiriku ette kogunenud. Uudistasime meiegi, veidi kaugemalt.
pruutpaar tuleb kirikust välja
pruutpaari autol oli ka mitmeid uudistajaid ja imetlejaid

Viimasena uudistasime linnakest Montepulciano. Seal oli esialgu raske parkimiskohta leida, aga lõpuks siiski õnnestus. Mõlemad linnakesed olid autosid täis. Pienzas leidsime ainult sellise parkimiskoha, kus võis olla 1,5h tasuta. Käisime siis vahepeal parkimise kellaaega muutmas ... Montepulcianos leidsime koha tasulises parklas.
Linnakesed on mäe otsas linnamüüri sees. Vaade Montepulcianos.
Sellised armsad vanalinnad pisikeste tänavatega. Meenutas veidi ka Tallinna vanalinna:)

Ja asusimegi taas koduteele:)