Esimene küsimus kipub tavaliselt olema, kui soodsalt ehk mis hinnaga lennukipiletid leian:) 
Kõik muidugi sõltub konkreetsetest soovidest ja asjaoludest ning hinnagarantiid ei saa anda, kuid mingid kriteeriumid on aja jooksul siiski välja kujunenud.
Täiendasin just tehtud tööde infot ja ka sealt koorus välja info, millest natuke
kirjutada tahan. Nimelt on minu jaoks soodne hind lennukipiletitele Euroopas 200 eurot edasi-tagasi. See ei tähenda, et sellise hinnaga lennukipileteid on alati võimalik leida. Loomulikult mitte.

Näiteks soovis hiljuti üks klient lennukipileteid Gruusiasse ja kohe kuidagi ei leidnud sinna soodsamaid pileteid kui u 300 eurot edasi-tagasi. Pakkusin kliendile teenust, et jälgin lennupiletite sooduspakkumisi, et leida soodsam variant Gruusiasse lendamiseks. Peagi õnneks tuligi lennukipiletite soodukas, mh ka piletid Gruusiasse.

Aga kui kliendil pole aega oodata sooduspakkumist, siis peab arvestama sellega, et väga soodsaid lennukipileteid ei pruugi leida. 

Paar nädalat tagasi küsis üks klient, kas nad on lootusetult hiljaks jäänud, et natuke rohkem kui nädala pärast toimuvaks reisiks soodsaid pileteid saada. Ütlesin, et ei saa midagi lubada, kuid proovida tasub kindlasti! Õnneks õnnestuski leida natuke alla 200 eurosed piletid. Kaasa aitas see, et sihtkoha osas oldi paindlikud, kuigi lõpuks leidsin kõige soodsamad piletid esimesena mainitud sihtkohta:)

Ehk kunagi ei tea ja proovida tasub kindlasti!

Positiivsena tahaks siin välja tuua, et nii tore, kui lisandub Tallinnast otselende ning eriti odavlennufirmade poolt (et soodsalt lennata), aga mitte ainult. Ka nn tavalennufirmad teevad sooduskampaaniaid, tasub lihtsalt silm peal hoida! Nagu eelnevalt põgusalt mainisin, pakume ka sooduspakkumiste jälgimise teenust.

Kui odavalt saab aga väljaspoole Euroopat?

Üldreegel on, et Aasiasse saab odavamalt, kui nt Lõuna-Ameerikasse. Põhja-Ameerikasse, eriti USA-sse on aga tihti sooduspakkumisi. Kui Euroopas tahaks lennata 200 euroste piletitega, siis Aasiasse sooviks 500€ ja USA-sse 400€ eest. Lõuna-Ameerikasse on hästi saadud 600€ piletid. Tänu Aasiale on ka Austraaliasse võimalik suhteliselt odavalt saada, kuid edasi-tagasi tasuks siiski arvestada 1000€, kuigi saab ka odavamalt, kui oodata sooduspakkumisi või olla valmis väga paljudeks ümberistumisteks ja ööbimisteks lennujaamades.

Nii Aasia kui USA osas on mugavaid otselende võimalik soodsa hinnaga saada Helsingist, mis lisab nendele sihtkohtadele võlu kindlasti juurde:) Nepaalis nt käisin u 600€ eest, sh Helsingi-Delhi-Helsingi oli 500€ soodushind. Samal ajal kui organiseeritud reis Nepaali maksab tuhandeid.

Siinkohal soovitan meie koostööpartnerilt võtta kohapealse matka: Amazing Nepal Trek