Korduma kippuvad küsimused

Milleks mulle Reisipäevik?

3 peamist põhjust:

1) reisi planeerimine nii enne reisi, kui reisi ajal - kogu oluline info on ühes kohas; check-list, et kõik oluline saaks kaasa; vaatamisväärsuste nimekiri, et midagi ei ununeks nägemata või tegemata; saad tegevused reisipäevadele ära jaotada ning reisi jooksul plaane täpsustada või vajadusel muuta.

2) reisi jäädvustamine ja nautimine - tegevused, emotsioonid, lood jne. Võta hetk, et uuesti läbi elada juba reisil kogetu. See aitab reisi nautida!

3) reisi meenutamiseks - saad alati hiljem võtta Reisipäeviku, kui reisiigatsus tekib või tahad reisi meenutada. Mida rohkem reisid, seda kiiremini kipuvad need ununema. Vahel küsivad sõbrad reisinõu kohtade kohta, kus sinul on käidud, siis on hea Reisipäevikust vaadata, mida sai tehtud ja mis meeldis.

Kas Reisipäevik on mõeldud üheks reisiks?

Reisipäevikut saab kasutada täpselt nii mitmeks reisiks, kui soovid. Eeltäidetud osa on 15 päevaks ning erinevate reiside vahel pead need ise jagama, sest kõik reisid on erineva pikkusega. Saad ise otsustada, kui mitu reisi ja kuidas Reisipäevikusse kirja panna. Näiteks mahuta ühte Reisipäevikusse mõnepäevased reisid Eestis, nädalavahetused spaas või igasuvised rattamatkad.

Sina otsustad, milliseks saab Sinu Reisipäevik.

Reisipäevik vist mulle ei sobi, sest ma ei ole kirjutaja?

Reisipäevikusse ei pea pikalt kirjutama. Piisab ka märksõnadest. Võib-olla soovid (või soovib sinu laps) hoopis joonistada. Või kirjutad lihtsalt, et käisid Eiffeli tornis ning märgid emotsiooni. Pane kirja see, mis on sinu jaoks oluline.

Hiljem lugedes piisab märksõnadest, et juhtumid ja emotsioonid meenuks.

Kuidas leida aega Reisipäeviku täitmiseks?

Reisipäevikule ei pea pühendama palju aega. Pane kirja täpselt nii palju, kui vajalik (nt kuhu kindlasti sooviks minna, mida näha ja teha) ning endale sobival ajal. Sina valid, kui tihti ja kui palju sa Reisipäevikut täidad.

Võta see hetk, et vajalik info kirja panna. Plaanimine aitab reisi õnnestumisele kaasa, samuti ei pea sa muretsema, et midagi olulist jääb nägemata või tegemata.

Võta hetk, et kogetut nautida! Tihti klõpsime muudkui pilte teha ja tormame edasi, ilma hetke ja pildistatut nautima. Reisipäevik tuletab meelde, et peatu korraks ja naudi!

Veel üks asi kohvris. Ei taha kaasa tassida.

Reisipäevik on pehmekaaneline ja õhuke, seda on hea kerge kaasa võtta.

Mis keeles on Reisipäevik?

Reisipäevik on kahes versioonis: eestikeelne ja ingliskeelne.

Kas päeva lõpus märgitud jutumullid nt “kõige põnevam” või “maitseelamus” käivad selle konkreetse päeva kohta?

Saad taas ise otsustada, kas soovid midagi selle konkreetse päeva kohta välja tuua või seni reisil kogetust. Näiteks märkisin Kreeka reisil toiduelamusena eelmise päeva safranirisotto, sest see oli lihtsalt nii ere elamus.

Palju reisirõõmu Reisipäevikuga seigeldes!

#reisipäevik #reisipäevikseiklemas #reisipäevikreisimas