Kõik teed viivad Rooma

Selgus, et kõik teed viivadki Rooma! Pidevalt, kui sõitsime kuhugi, näitasid teeviidad Rooma ja selgus, et see polegi meist nii kaugel. Selle asemel, et veel Toskaanas ringi vaadata, otsustasimegi Roomas ära käia. Kõigile peale minu oli see esmakordne Roomas käik.

Roomas käies ei saa ju jätta Vatikanis käimata
Sel reisil käisime lausa kahes linnriigis

Meie ööbimiskohast oli Colosseumi, mis oli meie eesmärgiks Roomas 197km (2h 12min sõiduaeg kasutades kiirteid). Proovisime eelmisel õhtul Colosseumi pileteid osta, kuid see ei olnud kahjuks võimalik. Jäi arusaamatuks, kas piletid kõik ära ostetud. Otsustasime minna kohapeale asja uurima.

Rooma on väga suur, kuid olin otsinud meile parkimismaja mitte väga kaugel keskusest. Roomas saime aimu ka huvitavast liiklusest. Joontesse teel suhtutakse väga loominguliselt ning mitmes kohas Roomas ei oldudki neid maha veetud, nii saavad Fiatikesed ise otsustada mitmesse ritta nad mahuvad. Harjumatu, kuid midagi hullu õnneks ei juhtunud ja jõudsime parkimismaja juurde, mis oli suletud! Parkisime tänava äärde ning olime juba parkimisautomaadi juures, kui kohalikud meile ütlesid, et pühapäeval on parkimine tasuta! Taas kord vedas.
Vaatasime Vatikani keskväljakul ringi

Auto tasuta pargitud, jalutasime Colosseumi suunas läbi Vatikani, millest on kaks esimest pilti. Paavsti ei näinud, kuigi ta oli tagasi (meie reisi alguses oli ta Tallinnas ja kartsime tema pärast juba lennukist maha jääda). Vaatasime natuke ringi, sh suveniiripoodides ning ostsin postkaarte sõpradele saatmiseks.

Seejärel asusime Colosseumi poole teele. Jalutades märkasin ühte ajalehekioskit, kus oli suurelt kirjas, et nad müüvad pileteid Colosseumi. Küsisin ja selgus, et saab ka tänaseks piletid. Veidi krõbedam hind kui netist muidugi (21 eurot), aga eelisjärjekorras sissepääs.
Roomas käies ei saa külastamata jätta Colosseumi
Sealt Colosseum paistabki
Pidime alguses Colosseumist mööda minema oma pileteid turismibüroost kätte saama. Seal üritati meile muidugi kallimat piletit (koos giidiga) pähe määrida, kuid me ei võtnud vedu.
Järjekorrad sissepääsuks olid väga pikad (õnneks me pileti ostmise järjekorras vähemalt seisma ei pidanud, aga tundus, et kohapealt ka oleks saanud piletit osta) ning hakkasime juba kartma, et jääme väga hilja peale. Õnneks meie pilet lasigi meid palju lühemasse järjekorda, kuigi esimene töötaja meid sinna ei lasknud. Küsisime järgmiselt ja kõndisime uhkelt pikast järjekorrast mööda!
Colosseumi sisemus oli ka nii põnev
Selline on Colosseum seest
Colosseum on võimas! Esimesel reisil Itaaliasse, vaatasime teda ainult väljast. Ostsin sellelt esimeselt reisilt laheda raamatu, kus oli näidatud kuidas Colosseum täna on ja kuidas ta kunagi oli. Saab parema ettekujutuse.
Hea, et ma ei teadnud, millest eelmisel korral ilma jäin, kui Colosseumi sisemust ei näinud.
Colosseumis sees ma polnud varem käinud
Rahvast oli palju, kuid kui natuke oodata, sai igast soovitud kohast pildistamiseks hea koha. Rahvas lihtsalt liikus edasi ja ruumi on ju palju.
Ma ei saa varjata oma vaimustust Colosseumi sisemusest
Viimane klõps Colosseumi sisemusest
Jalutasime rahulikult ringi ja uudistasime. Väga äge koht on!
Colosseumi nautisime küll täie raha eest

Sama piletiga oleks saanud ka Foorumisse, kuid olime pikast kõndimisest väsinud ja otsustasime hoopis sööma minna! Tühi kott ei seisa püsti. Seejärel tellisime Uberi ja sõitsime oma auto juurde.

Mõned pildid meie jalutuskäigult Roomas:

Jalutasime veidi Roomas ringi
Castel Sant`Angelo
koht, mille nimi ei meenunud ja silti ka ei näinud
Sellega saabki meie reisikirjeldus otsa. Järgmisel päeval lahkusime oma armsast villast ning sõitsime tagasi Arezzosse. Seal andsime auto ära (ilma probleemideta) ning ootasime rongi Firenzesse:
Itaalias on väga mugav rongiga ringi sõita
Ootame rongi Arezzosse

Kui tulles oli rong täiesti tühi olnud, siis nüüd oli rong paksult täis ja peamiselt kooliõpilasi. Firenzest sõitsime edasi rongiga Milaanosse ning sealt juba tuttava lennujaama bussiga lennujaama, kust kõndisime oma hotelli.

Google Maps näitas, et lühike maa, kuid tundus, et vist ei oldud väga mõeldud, et jalutame seal. Oli pime, enamuse aja käisime autotee ääres, vahepeal läksime mööda jalgrada üle põllu, aga kohale me jõudsime. Hommikuks panime end kirja tasuta shuttle bussile lennujaama ning see oli muidugi oluliselt mugavam.

Kuna lend oli varakult (7:20, kuid kohal vaja olla 2h varem), siis olime valinud öömaja lennujaama lähedal. Kõik sujus ning 11:25 olime tagasi Tallinnas.

Reis oli väga mõnus, aga oleks tahtnud kauem olla.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga