Minust

Mina olen Marin. Nakatusin reisipisikuga 2001.a kui käisin matkaklubiga Iirimaal. Endalegi ootamatult oli tegemist rattamatkaga nii, et lisaks reisipisikule armusin ka jalgrattasõitu ning matkamisse. 

Sama matkaklubiga käisin veel rattamatkadel 2004.a Korful ning 2005.a Sitsiilias. Need on ainsad teiste poolt organiseeritud reisid peale koolireisi Peterburi (1998).
Aasta peale Iirimaa reisi osalesin Euroopa noorte üritusel Taanis ning see oli esimene kord, kui pidin ise transpordi sinna ja tagasi leidma (laev ja rong Rootsist) ning võimalikult soodsa hinnaga. Alates järgmisest aastast (2003) kohtusime igal suvel hispaanlannast sõbranna Mercedesega kusagil Euroopas ning reisisime omal käel (2003 Itaalia, 2004 mina Madriidi ja tema
Eestisse külla, 2005 Istanbul, 2006 Rootsi, 2007 Portugal).

2007.a reisisin esimest korda Euroopast kaugemale - Indiasse, järgmisel aastal Kuuba (2008) ning 2009.a põrutasin Austraaliasse working holiday viisaga. Peale Austraalias ringi seiklemist rändasin iirlannast sõbrannaga 10 nädalat Aasias - Kuala Lumpur, Tai, Laos, Kambodža ja Vietnam.

Kaugemad reisid on olnud veel Nepaal (2015) ja Peruu (2016). Lisaksin siia loetellu ka Islandi (2016), mis on küll Euroopas, kuid väga eriline:).

Reisides on tekkinud ka toodete ideed ning seda praktilisest vajadusest. Mulle on alati meeldinud kaardile märkida, kus sai käidud. Eriti äge on see rattamatkadel, sest muidu ununeb marsruut peagi. Lisaks ei teki muidu ettekujutust, kus täpselt sai käidud. Mulle meeldib, kui läbitust tekib oma rada - sellest tekkis Minu Rada täidetava kaardi mõte. Alustasime Hiiumaast, sest olen Hiiumaalt pärit ning Hiiumaad ei kutsuta asjata paradiisisaareks.

Nüüdseks on lisandunud Eestimaa ja Saaremaa kaardid.


Rattamatkadel oli reisipäeviku täitmine kombeks, kuid omal käel reisides märkisin üles ainult info, mis vajalik reisi planeerides.

Nii tekkis ka reisipäeviku idee reisi planeerides. Märkisin märkmikku kuhu sooviks minna ja mida teha, ning tekkis küsimus, miks mitte teha seda ilusas reisipäevikus?

Reisi planeerimine on õnnehormoone tekitav ning vähendab stressi, et äkki jääb midagi nägemata või tegemata. Samuti on siis praktiline info kõik ühes kohas selgelt kirjas ning olulisim info sihtkoha kohta. Reisipäevik aitab ka pakkimisel (check-list) ning on suurepäraseks abimeheks reisi-muljete jäädvustamisel.
Island

Minu missiooniks on pakkuda reisirõõmu ning julgustada ja abistada võimalikult palju inimesi reisima!

Dream big, dream travel!
#reisivõlur #reisipäevik #minurada